VIDEO Húževnatý Island ustrážil hviezdy Argentíny: Messi zahodil šancu stať sa hrdinom

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP//Rebecca Blackwell

MOSKVA - Futbalisti Islandu vybojovali prvý bod vo svojej premiére na majstrovstvách sveta v Rusku. V sobotňajšom stretnutí D-skupiny remizovali s Argentínou 1:1. Favorita poslal do vedenia v 19. min Sergio Agüero, no vzápätí sa podarilo vyrovnať Alfredovi Finnbogasonovi. Veľkú príležitosť na rozhodnutie mal v druhom polčase Lionel Messi, ale jeho pokutový kop chytil Hannes Halldórsson.

Prvá šanca v zápase patrila Argentínčanom, priamy kop Lionela Messiho v úvode prvého polčasu tečoval v páde hlavou krajný obranca Nicolas Tagliafico, Loptu nedokázal usmerniť do bránky súpera. Juhoameričania sa napokon dočkali gólu ako prví. Stopér Marcos Rojo prihral Sergiovi Agüerovi, ktorý sa uvoľnil vo vnútri šestnástky a nechytateľne prekonal brankára Islandu Halldorssona. Legendárny Diego Maradona v hľadisku sa dlho netešil z vedenia svojich krajanov. Už o štyri minúty vystrelil Gylfi Sigurdsson, gólman Wilfredo Caballero vyrazil loptu iba k Finnbogasonovi a ten sa nepomýlil.

Po zmene strán pokračovala výrazná územná prevaha Argentíny, ale obrana Islandu bola pozorná a nepustila tím okolo Messiho do výraznej príležitosti. Na druhej strane, ani severania nedokázali prekvapiť defenzívu Argentínčanov. Favorit dostal v 64. min príležitosť pokutového kopu, keď Hordur Magnusson fauloval Mezu. Messi si postavil loptu na biely bod, ale "mesiášom" Argentíny sa nestal. Halldorsson vystihol stranu a zlikvidoval jeho strelu. Argentína dominovala v držaní lopty aj v streleckých pokusoch, súpera takmer nepustila k lopte, ale nedokázala streliť vytúžený rozhodujúci gól.

D-skupina (Moskva/ Otkrytie Arena):

Argentína - Island 1:1 (1:1)
Góly: 19. Agüero - 23. Finnbogason, bez kariet, rozhodoval: Marciniak (Poľ.), 44 190 divákov

Zostavy:
Argentína: Caballero - Salvio, Otamendi, Rojo, Tagliafico - Mascherano, Biglia (54. Banega) - Meza (84. Higuaín), Messi, Di María (75. Pavón) - Agüero
Island: Halldórsson - Sävarsson, Árnason, R. Sigurdsson, Magnússon - Gudmundsson (63. Gíslason), Gunnarsson (76. Skulason), G. Sigurdsson, Hallfredsson, Bjarnason - Finnbogason (89. Sigurdarson)

Viac o téme: Lionel Messi Argentína Island MS vo futbale 2018