VIDEO Anglicko tŕplo do posledných sekúnd: Hviezdny Kane hrdinom drámy s Tuniskom

Harry Kane a jeho gólové oslavyHarry Kane a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Alastair Grant

VOLGOGRAD - Futbalisti Anglicka zvládli svoj úvodný zápas na XXI. majstrovstvách sveta v Rusku. Zverenci trénera Garetha Southgata v pondelkovom večernom súboji základnej G-skupiny zdolali výber Tuniska tesne 2:1. Skóre duelu otvoril už v 11. min Harry Kane, no ešte pred prestávkou vyrovnal z bieleho bodu Ferjani Sassi. O troch bodoch pre Angličanov rozhodol v nadstavenom čase druhého dejstva Harry Kane.

Albión začal aktívne a od úvodu súperovi nebezpečne "podkuroval". V tretej minúte koncovku Lingarda zneškodnil brankár Hassen, ktorý o minútu neskôr nemusel zasahovať pri ďalšej šanci Lingarda, ten totiž neusmernil loptu do bránky. V 11. min Tunisko kapitulovalo, keď Harry Kane poslal za Hassena odrazenú hlavičku Stonesa. Tuniský gólman musel vzápätí striedať, z hry ho vyradilo zranenie. V 24. min spálil už svoju tretiu šancu Lingard, tak prišiel zákonitý trest. V 33. min obranca K. Walker vo vlastnom pokutovom území lakťom zasiahol tvár F. Ben Youssefa a nariadený pokutový kop premenil Sassi - 1:1. Ešte pred polčasovou prestávkou mali Angličania ďalšie šance, ale Stones a dvakrát aj smoliar Lingard nepochodili.

Fakhreddine Ben Youssef a Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Alastair Grant

Po zmene strán šancí výrazne ubudlo. Angličania síce mali loptu dlhšie na svojich kopačkách, no dlho nedokázali nájsť recept na defenzívu súpera. Obranca Trippier to v 69. min skúšal z tridsiatich metrov, ale jeho pokus minul tuniskú bránku. Po sérii striedaní sa zdalo, že duel sa skončí nerozhodne, no v nadstavenom čase Harry Kane hlavou rozhodol o troch bodoch pre favorita.

Tunisko - Anglicko 1:2 (1:1)
Góly: 35. Sassi (z pok. kopu) - 11. a 90.+ H. Kane, ŽK: 33. K. Walker (Anglicko), rozhodoval: Roldán (Kol.)

Tunisko: Hassen (16. Ben Mustapha) - Bronn, S. Ben Youssef, Meriah, Maaloul - Sassi, Skhiri, Badri - F. Ben Youssef, Khazri (85. Khalifa ), Sliti (73. Ben Amor)

Anglicko: Pickford - K. Walker, Stones, Maguire - Trippier, Young - Alli (80. Loftus-Cheek), Henderson, Lingard (90.+ Dier) - Sterling (68. Rashford), H. Kane

Nabil Maaloul, tréner Tuniska: "Hrali sme proti mimoriadne kvalitnému a veľmi dobre ofenzívne vybavenému mužstvu. Ak by sme dosiahli remízu, bol by to pre nás skvelý výsledok. Dúfam však, že tento výsledok nám pomôže zvýšiť koncentráciu v nadchádzajúcich zápasoch."

Gareth Southgate, tréner Anglicka: "Dali sme si výborný odrazový mostík do ďalších zápasov. Aj keď je pred nami stále veľa práce. vedeli sme, že Tunisko bude pre nás náročný test. Harry je špičkový útočník. Som za neho veľmi rád, veď sa o ňom hovorilo, že na turnajoch nedáva góly. Naložil s tým skvele. Panama tiež bude náročný súper, hoci iným spôsobom. Teraz si chvíľu užijeme víťazstvo a dúfam, že aj naši fanúšikovia doma."

Harry Kane, kapitán Anglicka, autor dvoch gólov a Hráč zápasu: "Je to skvelé. Som pyšný na celý tím, chlapci majú môj obdiv. Bojovali sme až do konca, do posledných sekúnd a tu je výsledok. Tunisko hralo dobre defenzívne, nebol to jednoduchý zápas."

Wahbi Khazri, kapitán Tuniska: "Na konci je to pre nás žiaľ negatívny výsledok. Dúfali sme, že udržíme remízu, no v závere sme inkasovali. Anglicko má skvelého Kanea."

Viac o téme: Anglicko Tunisko MS v Rusku 2018