Cibulková nezvládla prvé kolo v Birminghame: Proti Gavrilovovej sa nezmohla ani na set

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: TASR/AP

BIRMINGHAM - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nezvládla vstup do turnaja WTA Premier Birmingham Classic v britskom Birminghame (dotácia 936 128 eur, tráva). V pondelkovom stretnutí 1. kola dvojhry prehrala s Austrálčankou Dariou Gavrilovovou za 107 minút 3:6, 6:7 (6).

Dvadsaťdeväťročná Cibulková (32. v rebríčku WTA) a o päť rokov mladšia Gavrilovová (25.) odohrali tretie vzájomné stretnutie. V ich premiérovom súboji zvíťazila Slovenka pred dvoma rokmi v 2. kole Wimbledonu 6:3, 6:2. Druhý zápas sa skončil víťazstvom Austrálčanky, minulý rok zdolala Cibulkovú vo finále turnaja v americkom New Havene 4:6, 6:3, 6:4.