VIDEO Slovensko dostalo Košice do varu: Gólová demolácia Britov, šanca na postup stále horí!

Radosť našich hokejistovRadosť našich hokejistov Zdroj: TASR/Martin Baumann

KOŠICE - Slovenskí hokejisti zvíťazili vo svojom šiestom zápase na MS nad Veľkou Britániou 7:1. Už v 2. minúte sa dostali do dvojgólového vedenia a po celý zápas mali hru vo svojej réžii.

Do streleckej listiny sa zapísalo sedem hráčov, vrátane už 5-gólového Matúša Sukeľa. V tabuľke A-skupiny majú 9 bodov a naďalej živia šancu na postup do štvrťfinále, k tomu však potrebujú, aby Američania nezískali v zostávajúcich dvoch zápasoch viac ako jeden bod. Briti nastúpia na svoj posledný zápas v A-skupine v pondelok 20. mája od 16.15 proti Francúzsku. Slováci budú hrať po dvoch dňoch voľna v utorok od 16.15 s Dánskom.

A-skupina (Košice):
Veľká Británia - Slovensko 1:7 (1:3, 0:3, 0:1)
Góly: 18. Hammond (Richardson) - 3. Sekera (Buc, Lunter), 3. Tatar, 10. Marinčin (Krištof), 25. Čajkovský (Pánik), 30. Studenič (Krištof), 36. Sukeľ (Liška, Koch), 58. Bondra (Koch, Nagy). Rozhodovali: Iverson (Kan.), Reneau – Hancock (obaja USA), Lhotský (ČR), vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 7440 divákov(vypredané).

zostavy:
Veľká Británia: Bowns (17. Whistle) - D. Phillips, O'Connor, Richardson, Lee, Mosey, Ehrhardt, Billingsley - Betteridge, Davies, Lake - Dowd, Hammond, Farmer - Shields, Perlini, Kirk - J. Phillips, Lachowicz, Ferrara

Slovensko: Godla - Sekera, Černák, Marinčin, Čajkovský, Koch, Fehérváry - Tatar, Hudáček, Pánik - Nagy, Krištof, Studenič - Daňo, Sukeľ, Lantoši - Lunter, Buc, Liška - Bondra.

Slovenský tím sa do nováčika elitnej kategórie pustil bez rešpektu a od úvodu sa hralo najmä pred brankárom Bownsom. Už po 7 sekundách nebezpečne strieľal Tatar, ale Bownsa neprekonal. Po chybe Slovákov v strednom pásme sa Betteridge v 2. minúte dostal do brejku, vo výbornej príležitosti mu však odskočil puk.

Krátko na to vybojovali Lunter s Bucom puk pre Sekeru, ktorý otvoril skóre - 0:1. Rušný úvod zápasu podčiarkla o 24 sekúnd individuálna akcia Tatara, ktorá znamenala skóre 0:2. Bondra vo svojom prvom striedaní vybojoval presilovku, v ktorej Marinčin strelou od modrej upravil na 0:3. V 13. minúte sa v oslabení dostal do úniku Bondra, ale Bowns jeho šancu zmaril rovnako ako o tri minúty Feherváryho pokus. Godla prišiel o čisté konto v 18. minúte, keď Richardsonovu strelu vyrazil priamo pred Hammonda, ktorý využil nepozornosť protihráčov - 1:3.

Slovensko žije hokejom Galéria fotiek (19) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Aj druhú tretinu začali Slováci veľkou šancou, Hudáček však svojou technickou parádičkou neprekvapil brankára Whistleho, ktorý v závere prvej časti vystriedal Bownsa. Ďalší gól síce nepridal v 24. minúte Buc, ale Čajkovský krátko na to namieril presne - 1:4. Hernú pohodu slovenského tímu dokumentoval individuálnou akciou v polovici zápasu Studenič (1:5) a v 36. minúte Sukeľ využil ideálny odraz puku po Liškovej strele - 1:6.

Slovenskí reprezentanti chceli fanúšikov potešiť aj v tretej tretine, snažili sa pridať ďalšie góly, no viackrát stroskotali na Whistleovi. V 46. minúte nezvýšil skóre Nagy a o štyri minúty nevyšiel blafák ani Nagyovi. Naďalej sa hralo najmä pred britským brankárom, ktorého v 58. minúte prekonal aj Bondra, keď tečoval Kochovu strelu.

Viac o téme: Slovensko Veľká Británia MS v hokeji 2019