VIDEO Dva góly Kopeckého, prestrelka v Colorade

Tomáš Kopecký pred brankárom HowardomTomáš Kopecký pred brankárom Howardom Zdroj: SITA

NEW YORK - V štvorzápasovom piatkovom programe NHL sa predstavili dvaja slovenskí hokejisti. Zažiaril Tomáš Kopecký v drese Chicaga Blackhawks, ktorý prispel k výhre nad Detroitom dvoma gólmi.

Najprv v 32. minúte zvýšil vedenie domácich na 3:1 a v predposlednej minúte uzavrel skóre stretnutia gólom do prázdnej bránky. V stretnutí odohral presne 16 minút, na brankára Howarda vyslal dve strely a prípisal si aj dva plusové body. Celkovo má v 33 odohraných zápasoch na konte už 20 bodov (5 gólov a 15 asistencií).

"Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Síce sme spravili niekoľko chýb, no navzájom sme sa kryli a bolo to pre nás skutočne dôležité víťazstvo," povedal Kopecký, ktorého vyhlásili za druhú hviezdu zápasu.

Druhým slovenských hokejistom v akcii bol obranca Buffala Andrej Sekera. Jeho tím prehral na Floride 2:6 a Sekera si počas takmer 22 odohraných minút pripísal do štatistík iba jednu strelu a jeden plusový bod.

Najviac gólov videli diváci v Colorade, kde domáce "lavíny" vyhrali nad Ottawou 6:5 po predĺžení, keď sa o víťazný gól postaral útočník Matt Duchene. Slovenský gólman v drese Colorada Peter Budaj do hry nezasiahol.

Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 2. P. Sharp (B. Seabrook, Toews), 5. Bickell (Pisani, B. Seabrook), 32. KOPECKÝ (B. Campbell, Hjalmarsson), 59. KOPECKÝ (Skille, Dowell) - 5. Eaves (Ericsson, Rafalski).
Vylúčení: 0:1 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:30. Brankári: C. Crawford - Howard. Diváci: 21 904.

Colorado Avalanche - Ottawa Senators 6:5 po predĺžení (1:2, 2:1, 2:2 - 1:0)

Góly: 4. Galiardi (Shattenkirk, K. Porter), 31. McLeod (Liles, Philippe Dupuis), 37. Duchene (Liles, Shattenkirk), 43. C. Porter (Philippe Dupuis), 57. R. O'Reilly (Winnik, O'Byrne), 63. Duchene (Fleischmann) - 3. E. Karlsson (C. Kelly, J. Ruutu), 8. M. Michálek (Shannon), 32. Carkner (Neil, C. Kelly), 45. Spezza (Kovaľov, Fisher), 52. Alfredsson (N. Foligno).
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:29. Brankári: C. Anderson - B. Elliott. Diváci: 15 113.

Florida Panthers - Buffalo Sabres 6:2 (4:0, 1:1, 1:1)
Góly: 2. McCabe (Matthias, Dadonov), 9. Reasoner (Dadonov, Wideman), 15. Reasoner (Garrison), 17. Booth (Michael Frolík, Matthias), 39. Michael Frolík (Weiss, Higgins), 41. Weiss (Higgins) - 40. D. Roy (Myers, Lalime), 42. T. Connolly (Hecht, Ennis).
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 26:43. Brankári: Vokoun - R. Miller (Lalime). Diváci: 16 894.

New Jersey Devils - Nashville Predators 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 48. Tedenby (Kovaľčuk, B. Rolston) - 20. Steve Sullivan (S. Weber), 25. Erat (Suter, S. Weber), 45. Erat (Suter, S. Kosticyn).
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 16:20. Brankári: Brodeur - Lindbäck. Diváci: 14 137.

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com