VIDEO Višňovský útočí na svoje kariérne rekordy

Ľubomír Višňovský so spoluhráčmi AnaheimuĽubomír Višňovský so spoluhráčmi Anaheimu Zdroj: SITA

ANAHEIM - Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský (34) prežíva fantastickú sezónu. Potvrdil to aj vo štvrtok v noci, kedy v zápase proti St. Louis (7:4) nazbieral 3 body za 1 gól a 2 asistencie a stal sa treťou hviezdou stretnutia. Najprv v úvodnej tretine v 4. a 19. min rozbehol akcie, na konci ktorých bol Bobby Ryan, s hetrikom najväčšia hviezda stretnutia.

V záverečnej tretine využil Višňovský presilovú hru a poslal "káčerov" do vedenia 6:2. Ide o celkovo 11. Višňovského trojbodový zápis, no prvý v drese Ducks. Aktuálne ťahá slovenský bek sériu troch zápasov, v ktorých bodoval.

Ľubomír Višňovský v tejto sezóne nazbieral v 45 zápasoch 36 bodov (8+28) a v kanadskom bodovaní obrancov celej ligy figuruje na celkovo piatej pozícii. Pokiaľ ho nezastaví zranenie, mal by zažiť svoju tretiu 50-bodovú sezónu, ba dokonca by mohol zaútočiť aj na svoj kariérny rekord - 67 bodov (17+50) z ročníka 2005/06 v drese Los Angeles.

Navyše Anaheim figuruje zatiaľ v Západnej konferencií na 5. mieste, čo dáva Višňovskému nádej zahrať si opäť po dlhých 9 sezónach v play-off. Ani tieto výkony však Višňovskému paradoxne nepomohli k druhej kariérnej nominácii do Zápasu hviezd, v ktorom debutoval v roku 2007.

V NHL má Višňovský na konte 391 bodov (101+290) v 667 zápasoch. Jubilejný stý gól oslávil na Silvestra proti Philadelphii, v sezóne by mohol ešte osláviť 400. bod, 300. asistenciu a 700. zápas v zámorskej profesionálnej lige.

Kanadské bodovanie obrancov NHL (k 12. januáru 2011):

1. Dustin Byfuglien (Atlanta)             45 16 25 41

2. Nicklas Lidström (Detroit)            43 11 30 41

3. Kris Letang (Pittsburgh)               45   7 33  40

4. Tobias Enström (Atlanta)             45   8 30  38

5. Ľubomír Višňovský (Anaheim)    45   8 28  36

Poznámka: Za menom a klubovou príslušnosťou nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií a kanadských bodov.

• Zdroj: SITA, nhl.com