Extraliga volejbalistov, VKP finálovým súperom Humenného

Radosť VKP z postupu do fináleRadosť VKP z postupu do finále Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí volejbalovej extraligy mužov:

Semifinále play-off - piaty zápas (hralo sa na 3 víťazstvá):

VKP Bratislava - VK Slávia Svidník 3:0 (17, 18, 20) - konečný výsledok série 3:2
69 min, rozhodovali: Porvazník, Bajči, 745 divákov

V rozhodujúcom dueli celej série sa zrodilo nečakane jasné víťazstvo domáceho tímu. "Policajti" jasne dominovali vo všetkých činnostiach, hosťom prakticky nič nedovolili. Za 69 min bolo po zápase a VKP tak bude finálovým súperom obhajcov titulu z Humenného.

Zápas o 5. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvetu):

VK STU Bratislava - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (12, 18, 20)
70 min, rozhodovali: Sloboda, Dovičovič, 70 divákov

Výsledok hovorí sám za seba. Vývoj zápasu mal od začiatku do konca pod kontrolou domáci tím, ktorý dominoval vo všetkých činnostiach a za 70 minút dosiahol hladké víťazstvo.

Zápas o 7. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvetu):

ATC COP Trenčín - VK Ekonóm SPU Nitra 3:2 (-22, 27, -19, 17, 12)
115 min, rozhodovali: Hnát, Juráček, 300 divákov

V družstve Trenčína nastúpili traja kadeti Durec, Vydarený a Galandák (všetci ročník narodenia 1994), pretože v tíme panuje veľká maródka. Zlomový bol druhý set, ktorý sa podaril mladým Trenčanom v dramatickej koncovke vyhrať. V piatom sete si už domáci nedali zobrať víťazstvo z rúk.