VKP vyhralo aj tretie finále, Svidník blízko k bronzu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

MYJAVA - V treťom finálovom zápase slovenskej volejbalovej extraligy triumfovali volejbalisti VKP Bratislava nad Chemesom Humenné za 90 minút 3:1 na sety (23, -20, 18, 18) a vo finálovej sérii sa ujali vedenia 3:0 na zápasy. V nedeľu tak budú mať "policajti" prvý majstrovský mečbal opäť na domácej palubavke v hale PKO o 18.00 h.

Úvodný set bol veľmi vyrovnaný. Rozhodovali v ňom nevynútené chyby, ktorých menej vyrobili domáci hráči. V druhom sete, v ktorom sa oba tímy nepriatelili s podaním, rozhodol o triumfe hostí zlepšený výkon na bloku. Vďaka nemu si v strede setu vypracovali Humenčania až šesťbodový náskok 20:14, ktorý si udržali do konca. Do tretieho dejstva vybehli na palubovku hráči domáceho VKP ako úplne vymenení. Dominovali na sieti ako v útoku, tak aj na blokoch. Už po prvom technickom oddychovom čase viedli 8:3 a potom svoj náskok zvyšovali. Vo štvrtom sete videli diváci niekoľko zvratov. Domáci viedli už 15:8, no hostia dokázali znížiť na 16:17. Potom však prišla štvorbodová séria "policajtov" na 22:17 a o osude zápasu bolo rozhodnuté.

VKP Bratislava - VK Chemes Humenné 3:1 (23, -20, 18, 18) - stav série: 3:0
90 min, rozhodovali: Hodoň a Daruľa, 600 divákov

Jaroslav Nosek (tréner VKP Bratislava): "Dôležité bolo, že sme sa neuspokojili, že vedieme v sérii 2:0. Dokázali sme sa sústrediť a začať akoby opäť od nuly, čo nás priviedlo k úspechu. V nedeľu sa hrá ďalší zápas, je to opäť nová príležitosť, musíme sa naň sústrediť tak ako dnes."

Richard Vlkolinský (tréner Humenného): "Robili sme veľmi veľa chýb. Súper mal lepšieho nahrávača. Celú finálovú sériu ovplyvňujú výpadky a kolísavosť formy niektorých našich hráčov v dôsledku zranení. Aj na tento zápas sme sa vlastne len narýchlo zišli. V nedeľu skúsime hrať hop alebo trop. O to isté sme sa pokúšali aj v tomto zápase, no hráči sa s takýmto spôsobom hry nedokázali stotožniť, lebo nám veľmi nesedí."

VO TJ Spartak Myjava - VK Slávia Svidník 2:3 (23, 24, -24, -19, -11) - stav série 0:2
131 min, rozhodovali: Sarka a Schimpl, 400 divákov

Vo vyrovnanom stretnutí patrili prvé dva sety domácemu tímu. Myjavčania však urobili v koncovke tretieho dejstva zopár chýb a iniciatívu prevzal Svidník, ktorého hráči bez väčších problémov vyhrali aj štvrtý set. V tajbrejku o víťazstve hostí rozhodol lepší servis a prihrávka.

VKM Stará Ľubovňa - VK STU Bratislava 0:3 (-22, -22, -21) - prvý zápas 0:3, VK STU Bratislava obsadil konečnú 5. priečku, Stará Ľubovňa skončila na 6. mieste
80 min, rozhodovali: Andrejčák a Mikulová, 300 divákov

Volejbalisti STU Bratislava boli v stretnutí lepším tímom a zaslúžene sa tešili z víťazstva i konečnej 5. priečky v extralige mužov. Stará Ľubovňa obsadila napokon šieste miesto.

VK Ekonóm SPU Nitra - ATC COP Trenčín 3:0 (14, 13, 23) - prvý zápas 2:3, Nitra skončila na 7. mieste, Trenčínu patrí 8. priečka
67 min, rozhodovali: V. Kováčik a Tomčáni, 100 divákov

Domáci volejbalisti držali od začiatku opraty duelu vo svojich rukách. Po hladko získaných prvých dvoch dejstvách bol tretí set vyrovnaný, v koncovke sa však presadili Nitrania.