VIDEO Zlaté Moravce porazili DAC a sú prvé v tabuľke!

Martin Chren z FC Vion Zlaté MoravceMartin Chren z FC Vion Zlaté Moravce Zdroj: SITA

ZLATÉ MORAVCE - Úvodná štvrťhodina stretnutia pripomínala šachovú partiu. DAC pozorne bránil a domáci vyčkávali. V prvej vážnej príležitosti sa ocitol Pavelka, jeho hlavičke chýbali centimetre.

O minútu predviedol aktívny Janečka parádne sólo cez celé ihrisko. Do gólovej príležitosti poslal Pavelku, ten žoči-voči Kováčovi mieril iba doňho. Prebiehala 21. minúta, Babic vysunul Pavlendu, ten spätnou prihrávkou našiel Hodeka, ktorý z hranice malého vápna strelil svoj prvý gól FC ViOn-u. O päť minút sa skóre opäť menilo, keď Pavlovič čítankovo našiel Orávika, ktorý utešenou strelou pod brvno zvýšil na 2:0.

V týchto momentoch domáci excelovali. Po pol hodine Kuračka našiel Pavlendu, jeho centrovanú loptu trafil z voleja Hodek tesne mimo. V závere prvého dejstva sa v pokutovom území uvoľnil Babic, jeho prudkej strele chýbali decimetre.

Do druhého dejstva urobil tréner DAC-u dve zmeny, ktoré sa ukázali ako prospešné. V 51. minúte Sedlák rozohral priamy kop, Štajer sa nádherne zavesil do vzduchu a nekompromisnou hlavičkou vrátil hostí do stretnutia. Po hodine hry sa šikovne uvoľnil Babic, jeho gólovú strelu gólman hostí len s námahou vytlačil na roh. Na hraciu plochu sa postupne vkrádala nervozita.

Domácim viazla kombinácia a hostia cítili šancu aspoň na vyrovnanie. V 85. minúte však mohlo byť vymaľované, keď striedajúci Kováč naservíroval tutovku Pavelkovi, ale ten z päťky trestuhodne prestrelil. Už o minútu posadil Chren center na hlavu Pavelku, ale tomu v sobotňajšom stretnutí nebolo súdené skórovať. Keď v nastavenom čase po Sedlákovom rohu Tomčák hlavou tesne minul z víťazstva sa radovali domáci.

ViOn Zlaté Moravce - DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (2:0)
Góly: 21. Hodek, 26. Orávik - 51. Štajer. Rozhodoval: Horváth, 2048 divákov.
ŽK: Chren - Hílek, Harsányi, Králik

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Janečka, Majerník, Chren - Orávik (90+ Brčák), Babic, Pavlovič, Kuračka (64. L. Kováč) - Hodek (64. Candrák), Pavelka
DAC 1904 Dunajská Streda: Kováč - Boya (46. Čorič), Struhár, Štajer, Németh - Hílek - Helísek, Sedlák, Králik (46. Delarge), Harsányi - Matúš (66. Tomčák)

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Bol to slušný zápas v dobrom tempe. V prvej časti sme dominovali. Do kabín sme odchádzali s dvojgólovým náskokom. Po zmene strán prišiel kontaktný gól hostí a súper začal hrať veľmi dobre. V závere sme mali dve šance, ktoré musíme premieňať. Napriek tomu som so zápasom a víťazstvom spokojný."

Štefan Horný, tréner Dunajskej Stredy: "Vedeli sme, že ViOn mal šesť bodov bez inkasovaného gólu. Po dvoch strelách na bránku sme však prehrávali 0:2. Do druhého dejstva sme však vstúpili gólom, siahali sme po bode, ktorý sme napokon nezískali. Za prvý polčas mužstvo pochválim, ale za druhý nie."