Stávkovanie a peniaze: Ako správne určiť výšku stávky

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Dnes si v škole stávkovania povieme niečo o zásadách nakladania so svojimi peňažnými prostriedkami.. Stávkari sa delia na dve skupiny.

Prvá skupina sú tí, ktorí si vsadia na zápas hlavne preto, že ho budú večer s kamarátmi sledovať na veľkoplošnej obrazovke - títo ľudia sa nad výškou vkladov toľko nepozastavujú, vsadia podľa svojich možností. Niekto za 2 €, niekto za 100€. Keď to nevyjde, tak sa pobavili a nič sa nedeje. Ak sa stane opak, väčšinou seba alebo svojich blízkych niečím obdarujú.

My sa však v našej škole budeme zaoberať skupinou druhou a to ľuďmi, ktorí by si už stávkami chceli privyrábať, vsádzajú častejšie, obdeň, denne alebo aj niekoľkokrát denne. Okrem vášne či adrenalínu vsádzajú za účelom dlhodobého zisku. Snáď každý takýto začínajúci stávkar premýšľal nad tým, ako nakladať so svojim bankom.


Tiež by vás mohlo zaujať: Škola tipovania: Zamerajte sa radšej na okrajové súťaže a tímy!


Niektorí skúšali ako na rulete navyšovať stávky tak, aby sa im nakoniec vrátili všetky prehrané tikety s nejakým plusom, to však určite nie je správna cesta. Iní vymýšľali systémy, algoritmy, koľko a kedy staviť. Základné pravidlá sú pritom vcelku jednoduché, no vyžadujú disciplínu a trpezlivosť. Pravidiel je niekoľko a nakoniec je na každom z nás, aké si vyberie a ktorých sa bude držať. Pár rozumných si teda predstavíme.

Jedno z nich hovorí, že stávkujúci by nikdy nemal na jeden tip riskovať viac ako 5 percent svojho banku, teda celkovej sumy, ktorú má na stávkovanie k dispozícii. Toto býva veľmi ťažké a náročné na psychiku pre tých, čo začínajú s nižším bankom (napr. 100 €). Ako ale potom rozdeľovať vyššie stávky, keď niektorým tipom veríme viac ako iným? Jedna z ciest je zostaviť si vlastnú stupnicu dôvery k svojim tipom, k nim si priradiť percentá vkladov zo svojho banku a podľa toho následne vsádzať príslušné sumy.


Tiež by vás mohlo zaujať: Zaregistruj sa v Synot Tipe a získaj bonus až 120 € alebo Vyskúšaj našu online tipovačku a hraj o ceny!


Príklad stupnice:

1/10 - Veľmi nízka dôvera, tip hraný len vďaka veľmi vysokému kurzu (veľký "nadkurz" - tj.podľa nás v danej chvíli niekoľkokrát vyššia pravdepodobnosť než akú predstavuje kurz), minimálny vklad.
2/10 - Nízka dôvera, tip hraný kvôli vysokému kurzu (v našich očiach "nadkurz"), veľmi malý vklad.
3/10 - Nižšia dôvera, na tikete s malým vkladom.
4/10 - Priemerná dôvera, už na tikete s menším vkladom.
5/10 - Môže byť ešte na hlavnom tikete, priemerná až vyššia dôvera.
6/10 - Klasická dôvera tipu na hlavný tiket, tzv "main", denne.
7/10 - Veľmi vysoká dôvera, môže byť niekoľkokrát do mesiaca.
8/10 - Takmer maximálna dôvera, dôležité podložené informácie a okolnosti, k takému sa tipér dostane niekoľkokrát za rok.
9/10 - Tip na zápas, o ktorom máte informácie napríklad priamo z tímu či od jedinca, takmer nepriestrelný tip, maximálna dôvera, k takému sa dostanete napríklad raz za rok.
10/10 - Neexistuje, predsa len je to šport a stopercentné v ňom nie je nič.


Tiež by vás mohlo zaujať: Prečítajte si naše tipovacie predzápasové analýzy


Ku každému stupňu dôvery si podľa vlastného uváženia priradíme časť banku, ktorú môžeme staviť - napr.  1/10 - 0,5 percent banku, 2/10 - 1 percento banku atď. Samozrejme, že dodržať svoj systém chce naozaj veľkú dávku disciplíny. Snáď každý sa na svojej ceste stávkarským životom spáli a niekoľkokrát sa bude musieť vracať k svojim hodnotám s poučením, že urobil chybu.

Dobré série sa s horšími budú striedať vždy a ani premyslený systém určovania výšky stávok vás od nich neuchráni. No mal by vám pomôcť byť dlhodobo úspešnými a nestratiť veľkú časť peňazí určených na stávkovanie v čase neúspechov.


Zdroj:
športky, synottip.sk
Foto:
synottip.sk

DISKUSIA