VIDEO Prešov prehral východoslovenské derby s Košicami

Šačir Redžepi a Štefan ZosákŠačir Redžepi a Štefan Zosák Zdroj: SITA

PREŠOV - Vo veternom počasí sa v úvode I. polčasu obe mužstvá len oťukávali a hralo sa prevažne v strede ihriska. V 16. min mohol Tatran otvoriť skóre, keď po Papajovej prihrávke Guba z 8 m trestuhodne prestrelil bránku.

V 21. min sa do ďalšej streleckej príležitosti dostal po samostatnom prieniku Katona, ale trafil iba dobre postaveného Tofiloského. O necelú minútu sa rútil po Mackovej prihrávke sám na Tofiloského opäť Guba, ale zopakoval len neúspešný pokus Katonu. Košičania prvýkrát vystrelili na bránku Prešova v 23. min, ale s Kuzmovou strelou nemal Diviš žiadny problém. Brankár Tofiloski bol na mieste aj v 35. min, keď to z priameho kopu skúšal Krob.

V 36. min zahodil svoju tretiu šancu Guba, keď sa predral až do šestnástky, ale jeho strela skončila v rukách košického brankára. Na druhej strane Pačinda zoči-voči Divišovi trafil len gólmana domácich. Ďalšiu tutovku v drese Tatrana zahodil Krob, keď z 5 m netrafil svätyňu MFK. Nedáš - dostaneš sa potrvdilo v nadstavenom čase I. polčasu, keď sa k lopte dostal Viazanko a otvoril skóre duelu.

V 52. min sa Tofilovski blysol opäť, keď vyškriabal Mackovu krížnu strelu na rohový kop. V koncerte zahodených šancí pokračovali domáci a v 57. min po peknom sóle Zošák netrafil bránu hostí. S pribúdajúcimi minútami boli hráči Prešova viac nervóznejší a kopili množstvo nepresných prihrávok. V 77. min po chybe Katonu sa dostali do šance aj hostia, keď Diabyho strelu Diviš reflexívne chytil. Domáci diváci už kričali gól v 83. min, ale Gubov gól z voleja letel tesne vedľa. O minútu na to sa dostal domáci Belgaryan pred Tofilovského, ale košický gólman si udržal čisté konto. Prešov vo východoslovenskom derby prehral napokon s Košicami 0:1.

1. FC Tatran Prešov - MFK Košice 0:1 (0:1)
Gól: 45.+ Viazanko, bez ŽK, rozhodovali: Smolák - Petríček, Vindiš, 2555 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Krajník, Štetina, Krob - P. Petráš - Papaj, Katona, Macko (60. Střihavka), Zošák - Guba (81. Belgarjan)

Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Redžepi, Kavka, Sekulič - Isola, Šinglár - Pačinda (55. Karaš), K. Kuzma, Viazanko (90.+ Nurkovič) - Škutka (64. Diaby)

Sergij Kovalec, tréner Prešova: "Bol to dobrý zápas, Košice aj Tatran hrali naozaj dobre. Vypracovali sme si asi šesť príležitostí, no nedali sme gól. Ďakujem hráčom za dobrý zápas, rovnako i fanúšikom, ktorí prišli na štadión."

Ladislav Šimčo, tréner Košíc: "Vedeli sme, že tento duel bude náročný nielen po psychickej, ale i fyzickej stránke. V podstate sa hralo o štyri body, pretože sme si tým vylepšili vzájomný duel. Silný vietor znemožňoval hrať kvalitnejší futbal. Musím povedať, že domáci tím si v prvom polčase vypracoval viacero gólových šancí, no nepotrestal nás. Súpera sme pustili do týchto príležitostí slabšou aktivitou. V druhom polčase sme to zlepšili a s pribúdajúcimi minútami narastala i nervozita na kopačkách domáceho mužstva."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv