Senica v pohári porazila Slovan, Weiss mužstvo nespoznával

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: internet

SENICA - Futbalisti Slovana Bratislava prehrali v stredajšom prvom štvrťfinále Slovnaft Cupu na pôde FK Senica 0:2. Zverenci trénera Stanislava Grigu rozhodli o svojom triumfe nad úradujúcim majstrom a obhajcom pohárovej trofeje, ktorý však na Záhorí predviedol veľmi slabý výkon, dvoma zásahmi Gajdošíka a Diviša po zmene strán.

Od začiatku sa hral pomerne svižný futbal, pričom úvodnú polhodinu boli jasne aktívnejší Seničania. Už v 3. minúte vysunul Ďurica Černého, ale toho v úniku zastavil postranný rozhodca Žákech odmávaním ofsajdu. V 8. minúte po peknom pase Ďuricu zakončoval Diviš, lopta však letela len do bočnej siete. Potom sa dostal do troch zakončení Panamčan Blackburn, ktorý bol azda najnebezpečnejším hráčom Seničanov. V 13. minúte po centri Leala mieril nad. O dve minúty mohli ísť domáci do vedenia, po prihrávke Štepanovského zakončoval Blackburn, jeho strelu Putnocký vyrazil, následná dorážka Černého z päťky pristála na brvne slovanistickej brány a ďalší Ďuricov pokus zneškodnil brankár Slovana. V 27. minúte sa na center Diviša krásne zavesil Blackburn, hlavou však mieril nad bránu. Po polhodine sa hra vyrovnala, ale Slovan sa do vážnejšieho zakončenia nedostal a vôbec neohrozil bránu Senice.

Aj po prestávke boli Záhoráci jednoznačne lepší a do zaslúženého vedenia išli v 55. minúte. Po Ďuricovom rohu sa lopta dostala až na zadnú žrď, odkiaľ ju "koníčkom" poslal za Putnockého chrbát kapitán Gajdošík. Len raz sa slovanisti trafili do priestoru brány, a to v 57. minúte, s Halenárovou strelou však Bolek veľké problémy nemal. O chvíľu na druhej strane po peknej akcii Blackburna s Černým zakončoval z vnútra šestnástky Diviš vedľa. Nadšene hrajúci domáci predviedli krásnu kombináciu aj v 71. minúte. Ďurica so Štepanovským pripravili pozíciu pre Blackburna, tomu dnes ale nebolo súdené streliť gól. V rozmedzí od 74.-76. minúty sa Záhoráci dožadovali dvoch pokutových kopov po zákrokoch na Blackburna a Kalabišku, ani raz sa však nepískalo. Veľmi dôležitý druhý gól vsietili domáci v 85. minúte, Blackburn pekne vysunul Diviša a ten svoj samostatný nájazd s prehľadom premenil.

FK Senica - Slovan Bratislava 2:0 (0:0)
Góly: 55. Gajdošík, 85. Diviš. Rozhodoval: Kráľovič, 1314 divákov.

Senica: Bolek - Štepanovský, Gorosito (87. Križko), Gajdošík, Leal - Strnad, Kóňa - Diviš, Černý (66. Kalabiška), Ďurica - Blackburn

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Kladrubský, Dosoudil, Pauschek (9. Čikoš) - Kopúnek - Halenár, Milinkovič, Grendel (79. Mészáros) - Smetana (86. Piliev), Šebo

Stanislav Griga, tréner Senice: "Takéto uznanie ma teší, súhlasím s kolegom, že sme boli lepším mužstvom. Bol to jeden z našich najlepších výkonov. Nemáme však ružové okuliare, vieme, že nás o dva týždne čaká odveta, v Bratislave to bude úplne iný zápas. Máme to ale dobre rozohrané."

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Moje hodnotenie bude krátke. Senica hrala výborne a my sme, naopak, hrali zle. Nakoniec ten rozdiel v skóre mohol byť ešte vyšší. Moji chlapci hrali bez pohybu, boli sme pasívni, prehrali sme všetky osobné súboje, bol to bezzubý výkon. Moje mužstvo som nespoznával."