VIDEO Dukla doma nezaváhala, čaká ju Slovan

hokejisti Dukly Trenčínhokejisti Dukly Trenčín Zdroj: SITA

TRENČIN - Trenčianski hokejisti v nedeľu skompletizovali semifinálovú štvoricu, keď v šiestom zápase štvrťfinále play off slovenskej extraligy zdolali Poprad 6:1 a celú sériu vyhrali 4:2. Dukla narazí na Slovan Bratislava, prvý zápas je na programe budúcu nedeľu na štadióne Ondreja Nepelu.

Prvú vážnejšiu príležitosť mal Kuľha, ale to bolo zo strany hostí na dlhé minúty všetko. Domáci hokejisti si počas presilovky v 5. minúte vytvorili tlak, no bez gólového efektu. Dukla však nepoľavila ani po jej konci, v 7. minúte sa Daňo s Filom pokúšali pretlačiť puk za Melicherčíkov chrbát. Popradský brankár ešte odolal, no o dve minúty neskôr už musel vyťahovať puk zo siete. Šťastný potiahol puk po mantineli, spoza bránky našiel Gašparoviča, ktorý prudkou strelou otvoril skóre duelu. Domácich gól nakopol a v ďalších minútach si vypracovali niekoľko sľubných šancí. Najväčšiu spálil Pardavý, ktorý išiel v 10. minúte sám na Melicherčíka. O niekoľko sekúnd neskôr domáci kapitán pripravil gólovú príležitosť aj Filovi, no ani on proti popradskému gólmanovi neuspel. Hostia boli bez pohybu a nedôrazní v osobných súbojoch. Na svoju pasivitu doplatili druhýkrát v 15. minúte, keď nechali Pardavého prejsť popri mantineli poza bránku, domáci kapitán nabil úplne voľnému Hlubučekovi a bolo 2:0. Tretí presný zásah mal v 16. minúte na hokejke Tvrdoň, no jeho strelu zastavil na čiare Fabian. Poprad si ešte v závere zahral presilovku, ale bez zakončenia.

V úvode druhého dejstva sa Pardavý s Melichárekom rútili dvaja na jedného, no druhý menovaný trafil len popradského brankára. Nevýrazní Popradčania sa ozvali až v 27. minúte a hneď z toho bol kontaktný gól. Výborná trenčianska obrana prvýkrát zaváhala, Vaic spoza bránky prihral Krotákovi a domáci kapitán prestrelil Kováča. Trenčanov však gól nezabrzdil a v 31. minúte zvýšili opäť na rozdiel dvoch vďaka pozornému Sojčíkovi, ktorý sa najlepšie zorientoval v mele pred bránkou hostí. Poprad mohol znížiť počas dvoch následných presiloviek, ale jeho hráčom chýbala tvorivosť a hlavne presnosť.

Trenčania si v treťom dejstve strážili náskok a zbytočne sa nehrnuli do útoku. Aj tak ale boli stále aktívnejší a v 45. minúte pridali štvrtý gól. Po chybe obrany hostí sa presadil Melichárek a rozhodol o tom, že do semifinále pôjdu trenčianski "vojaci". To už sa zápas menil na trenčiansku exhibíciu a na tribúnach sa rozbehli mexické vlny. V 55. minúte počas presilovky pridal piaty gól Melichárek a skóre uzavrel Gašparovič.

Dukla Trenčín - HK AutoFinance Poprad 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Góly: 9. Gašparovič (Šťastný), 15. Hlubuček (Pardavý), 31. Sojčík (Tvrdoň), 45. Melichárek (Pardavý, Tybor), 55. Melichárek (Pardavý, Hlubuček), 60. Gašparovič (Šťastný) - 27. Kroták (Vaic, Svitana). Rozhodovali: Jonák, D. Konc, Stano, Novák, vylúčení: 7:6, navyše: Šťastný 10 min za nešportové správanie - Kroták 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 6080 divákov
Stav série: 4:2, postúpil Trenčín

Dukla Trenčín: Kováč - Biro, Gabriš, Hlubuček, Nemčík, Bednár, Trefný, Nechala, Imrich - Fabuš, Melichárek, Pardavý - Daňo, Šťastný, Gašparovič - Tybor, Tvrdoň, Sojčík - Mikula, Filo, Fojtík

HK Autofinance Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, Suchý, Kovačevič, Tavželj, Kramár, Fabian, Malina - Vandas, Koskinen, Kuľha - Svitana, Balán, Vaic - Škovira, Kroták, Svačina - Homa, Strömberg, Takáč

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Dnes sme boli jasne lepší a náš postup do semifinále je zaslúžený. Od druhého zápasu v sérii sme mali navrch, len sme sa nevedeli gólovo presadiť. Cieľ sme splnili, ale proti Slovanu určite zbrane vopred neskladáme."

Ladislav Svozil, tréner Popradu: "Dnes bol Trenčín lepší. Vytvoril si tlak a dal nám dva góly, takže nám sa potom už hralo ťažko. V celej sérii rozhodlo druhé stretnutie, v ktorom sme doma viedli 4:2, ale prehrali sme v nájazdoch. Tam sa to zlomilo v náš neprospech."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv