VIDEO Trnava vyhrala v Bystrici rozdielom triedy

Radosť hráčov TrnavyRadosť hráčov Trnavy Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - V Banskej Bystrici sa od úvodu bolo na čo pozerať. Obidva tímy začali útočne, viac príležitostí si však vytvorili domáci. Už v 2. min po akcii Matúša a M. Kuzmu pálil tvrdo z rohu šestnástky Pančík, ale Kamenár bol pozorný.

Trnavčania pohrozili v 7. min z rohu, centroval Karhan a nad brvno poslal loptu hlavou Kaufman. Na opačnej strane o dve minúty neskôr dostal loptu na hlavu Laksík, voľný v pokutovom území mieril do priestoru, kde bol trnavský gólman. Hostia sa často dostávali za obrancov Dukly, sporné ofsajdy rozhodca neodmával. V 12. min po jednej takejto situácii išiel na domácu bránku Michal Gašparík, zastavil ho Gyömbér, podľa hlavného arbitra Pavlíka nedovolene. Sám Gašparík nariadenú jedenástku premenil - 0:1. Banskobystričanov inkasovaný gól nerozhádzal a stále sršali aktivitou. V 15. min Laksík našiel v pokutovom území Kuzmu, ktorý z ideálnej pozície prestrelil bránku hostí. Dukla mala prevahu, ale v 25. min darovala po nedorozumení v defenzíve Spartaku lacný roh, z ktorého Gašparík takmer poslal loptu do bránky. Hrozbu v poslednej chvíli odvrátil Pančík. Domácim viazla predovšetkým finálna fáza, Trnava čakala na svoju príležitosť, ktorá prišla v 35. min. Loptu do brejku dostal Bicák a strelou po zemi k ľavej žrdi nedal Belicovi šancu - 0:2. Do polčasovej prestávky sa ešte dostal k dobrej strele v pokutovom území Banskej Bystrice Vyskočil, ale neprekonal Belica.

Po zmene strán sa snažili domáci dosiahnuť kontaktný gól. Prvú možnosť mali v 50. min, keď Pančík zahral štandardku z pravej strany a Hučko hlavičkoval v šestnástke súpera - Kamenár loptu pred čiarou vyboxoval. Trnavčania sa iba bránili, ale tlak Dukly postrádal šance. Až v 64. min sa striedajúci Slančík dostal k nakopnutej lopte, ale úplne voľný zoči-voči Kamenárovi mieril iba nad brvno. Z vyše dvadsiatich metrov o pár minút zamestnal trnavského brankára dobrou strelou Pančík. Hostia však vyťažili z minima maximum: v 72. min strelili tretí gól po rohu Karhana a presnej hlavičke Kaufmana. Zápas sa už potom, i keď v slušnom tempe, iba dohrával.

Dukla Banská Bystrica - FC Spartak Trnava 0:3 (0:2)
Góly: 13. Michal Gašparík (z pok. kopu), 35. Bicák, 72. Kaufman, ŽK: 12. Gyömbér, 54. Poljovka - 19. Bicák, rozhodovali: Pavlík - R. Sluk, Slyško, 2220 divákov

Banská Bystrica: Belic - M. Turňa, Poljovka, Gyömbér, T. Hučko (62. Rejdovian) - Marek Hlinka - M. Pančík, Považanec (82. B. Ľupták), M. Kuzma (46. Slančík) - M. Matúš, Laksík

Trnava: Kamenár - Habánek, Kaufman, Čvirik, Ľ. Hanzel - R. Procházka (68. Pavelka), Karhan, P. Čarnota, Bicák (46. Mikovič) - M. Vyskočil (83. Ciprys), Michal Gašparík

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Súpera sme postavili na nohy hrubými individuálnymi chybami. Darovali sme mu prvé dva góly a to rozhodlo. Chcem sa divákom ospravedlniť za to, čo sme dnes predviedli. Je mi to ľúto. Mrzia ma najmä veľké individuálne chyby pri prvých dvoch góloch, to neuvidíte ani v krajskom prebore, a tiež nepremenené šance, ktorých sme si vytvorili dosť. Futbal treba hrať za každého stavu, či už je 0:0 alebo 0:2."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Chceli sme po domácej prehre s Nitrou doviesť domov z Banskej Bystrice tri body. Navyše, hrali sme proti súperovi, ktorý nás vyradil zo Slovnaft Cupu, takže sme mali dvojitú motiváciu. Videli sme zápas, v ktorom sme mali lepšie brejkové situácie, ale hru v určitej fáze diktoval súper. V prvom polčase sme o našom úspechu rozhodli dvoma gólmi, najmä ten druhý presný zásah nás upokojil. Do druhého polčasu sme však nevstúpili optimálne. Súper nás už nepúšťal do brejkov a nedostávali sme sa ani k prečísleniu. Boli sme prakticky pod tlakom, no v jednej situácii nás podržal brankár Kamenár. Prežili sme to a dali sme ďalší upokojujúci gól. Potom si už hráči zápas ustrážili."

• Zdroj: SITA, huste.tv