Cez objektív: Dorastenecký predkrm, derby pre Spartak

Dorastenecké derby Spartak Trnava - Slovan BratislavaDorastenecké derby Spartak Trnava - Slovan Bratislava Zdroj: lukasgrinaj.eu, Juraj Cisár

TRNAVA - Mládežnícke futbalové kategórie nedostávajú v médiách príliš veľa priestoru, ale zápas 1. dorasteneckej ligy 19. kola medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava si ho rozhodne "vypýtal". Keďže seniorský tím Trnavy hral počas víkendu na východe republiky v Košiciach, funkcionári odmenili mladé nádeje za výborné výkony v predchádzajúcich týždňoch, ktoré ich vyniesli na čelo tabuľky a tradičné slovenské derby odohrali na hlavnom trávniku Štadióna Antona Malatinského.

Mladí Spartakovci boli po 18. kole lídrom so ziskom 42 bodov, pričom druhá Dubnica ich nazbierala o päť menej. Pri bilancii 13 výhier, 3 remízy a iba 2 prehry mali skóre 35:9. Cestu za majstrovským titulom hodlali potvrdiť aj proti tradičnému bratislavskému rivalovi, ktorý sa nachádzal na šiestom mieste so ziskom 30 bodov a práve Bratislavčania sa postarali o jednu z dvoch prehier súpera, keď na jeseň vyhrali 3:1.

Trnava je najfutbalovejšie mesto na Slovensku a potvrdili to opäť aj jej fanúšikovia, ktorí si v počte niekoľkých stoviek našli cestu na tribúny štadióna, aj keď išlo "iba" o dorastenecký duel. Aj vďaka ich podpore napokon zvíťazil Spartak nad Slovanom 4:1 a upevnil si vedenie v súťaži.

Čiernou škvrnou predkrmu pred blížiacim sa seniorským derby (8. apríla v Bratislave), bola zlomenina nohy domáceho útočníka Borisa Pisára už v 5. minúte. Spartakovcov to čiastočne zaskočilo a v 10. minúte si dali vlastný gól. Dôležitým okamihom však bola situácia z 26. minúty, kedy po ruke dostal červenú kartu Slovanista Peťovský a z nariadenej penalty vyrovnal skóre Tomovič. Minútu pred odchodom do kabín dostal domácich do vedenia Pavlík a v druhom dejstve potvrdili trojbodový zisk ešte Mečiar a Bališ.

Viac z tohto derby stretnutia si môžete pozrieť prostredníctvom fotografií Lukáša Grinaja a Juraja Cisára.

5. minúta a nepríjemný moment: Boris Pisár si v súboji s brankárom zlomil nohu

Otrasení Trnavčania prehrávali od 10. minúty 0:1