VIDEO Trnava predĺžila sériu víťazstiev aj v Košiciach

Patrik Čarnota z Trnavy a Boris Sekulič z KošícPatrik Čarnota z Trnavy a Boris Sekulič z Košíc Zdroj: SITA

TRNAVA - Do zápasu vstúpili aktívnejšie hostia a v 5. minúte otvoril skóre duelu Bicák. Po centri Karhana sa dokázal presadiť cez nedôsledného Tótha a pred brankárom domácich nezaváhal - 0:1.

V ďalšom priebehu sa hral medzišestnástkový futbal s mnohými nepresnosťami. V 28. minúte sa dostal po Vyskočilovej prihrávke do ideálnej šance Procházka, ale lopta z jeho kopačky letela vysoko nad Tofiloského bránu. Košičania trafili priestor trnavskej brány až v 37. minúte, keď Karaš hlavou preveril pozornosť Kamenára. V prvom polčase ešte zaujal priamy kop Karhana, ktorý v 42. minúte poriadne natiahol gólmana domácich.

V druhom dejstve obidve mužstvá dobre bránili a podnikali rýchle protiútoky. Hostia nepúšťali žlto-modrých do vyložených šancí a ich súper bol z väčších vzdialeností jalový. V 75. minúte vypálil takmer z 25 metrov nebezpečne striedajúci Škutka, jeho projektil však letel tesne nad hosťujúcu bránu. Ten istý hráč to skúšal aj o šesť minút neskôr, tentoraz lopta z jeho kopačky letela mimo pravej žrde Kamenárovej brány. Košice boli aktívnejšie smerom dopredu, ale prehre nezabránili. Tri minúty pred koncom mohol poistiť víťazstvo hostí Gašparik, ale po sóle takmer cez celé ihrisko ho vychytal domáci brankár.

MFK Košice - Spartak Trnava 0:1 (0:1)
Gól: 5. Bicák. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Isola, Kuzma - Vyskočil, 1400 divákov

MFK Košice: Tofiloski - Tóth (31. Nurkovič, 84. Djokovič), Kavka, Redžepi, Sekulič - Isola, Šinglár - Karaš (71. Škutka), Kuzma, Viazanko - Pačinda

Spartak Trnava: Kamenár - Habánek, Kaufman, Čvirik, Hanzel - Čarnota (37. Kuračka), Karhan - Procházka, Vyskočil (81. Mikovič), Bicák (70. Pavelka) - Gašparik

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Tretí zápas za sebou dávame na domácom ihrisku súperovi darčeky a robíme hlúpe chyby. Stretnutie ovplyvnil silný vietor. Chceli sme hrať iným štýlom hry, ale od 5. min, keď sme inkasovali, sme si ho sami nabúrali."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Hrali sme s nepríjemným súperom, ktorý po prehre v týždni s Trenčínom chcel určite bojovať, no motiváciu sme mali aj my po včerajšej remíze Slovana. Začali sme lepšie, no šance sme nevyužili. Po odstúpení Čarnotu sa Košičania v druhom polčase dostávali viac pred našu šestnástku, ale tri body sme už nepustili a sú po víťazstve v Banskej Bystrici perfektné."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv