VIDEO Kolár rozhodol derby Nitry so Zlatými Moravcami

Ľuboš Kolár a Martin ChrenĽuboš Kolár a Martin Chren Zdroj: SITA

NITRA - V regionálnom derby sa prví dostali do šance domáci, keď sa po pravej strane pekne predral Soumah, no jeho strela v páde nemohla brankára Kuciaka ohroziť.

Hostia prvýkrát ohrozili bránku Nitry po štvrťhodine hry, keď po rohu Hrušku hlavou netrafil medzi tri žrde Pavlovič. Krátko nato pohrozili domáci, Gajdoš preloboval obranu Vionu, ale Kroupa poslal loptu nad Kuciakovu svätyňu. Ďalší futbalový moment prišiel až v 32. mine, keď Gajdošova strela z 30 m tesne minula bránku hostí a onedlho hlavičkoval vedľa domáci Kroupa.

Druhý polčas sa začal príležitosťami nitrianskych hráčov, ale lopta po Soumahovej strele i Šimončičovej hlavičke išla mimo bránky Vionu. Rovnaký dej sa odohral o 10 minút na opačnej strane, keď Paurova strela a Hodekova hlavička neskončili v sieti. V 60. min si však už diváci zakričali, pretože po peknej Soumahovej prihrávke otvoril skóre sám pred brankárom Nitran Kolár. O 12 minút našiel Kaspřák v pokutovom území hostí Soumaha, no ten trafil iba bočnú sieť Kuciakovej bránky. V 84. min sa do dobrej pozície dostali domáci Kolár so Soumahom, ale posledne menovaný nemieril presne. Stretnutie sa napokon skončilo najčastejším výskedkom týchto dvoch súperov 1:0.

FC Nitra - ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)
Góly: 60. Kolár. Rozhodoval: Mastiš, ŽK: Kaspřák, Simončič, Moravčík - Paur, Pavlovič, 1190 divákov.

FC Nitra: Hroššo - Kaspřák, Murín, Tóth, Harbuľák - Šimončič (90+ Kotora) - Kolár, Soumah, Gajdoš (85. F. Moravčík), Boszorád (46. Kemláge) - Kroupa

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, P. Farkaš (46. Babic), Pavol Majerník, Chren - Pavlovič - Hruška, Paur, Orávik (69. Luhový)- Candrák, Hodek (65. Bernáth)

Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: "Myslím si, že hráči ukázali veľkú vôľu po víťazstve. Počasie a terén ovplyvnili najmä prihrávky, ale my sme si vytvorili dosť príležitostí na to, aby sme vyhrali. Pre nás je toto víťazstvo veľmi dôležité, aby sme nespadli dole v tabuľke."

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Dnes v nefutbalovom počasí a na hrboľatom ihrisku viazla kombinácia z oboch strán. Po zranení Farkaša sme museli preskupiť rady, čo Nitra v druhom polčase využila na strelenie gólu. Našim fanúšikom sa musím ospravedlniť za dnešný výkon. Odkedy som pri mužstve, sme takýto slabý výkon nepodali."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv