VIDEO Gómez zariadil víťazstvo Bayernu nad Realom

Mario Goméz strelil víťazný gólMario Goméz strelil víťazný gól Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v úvodnom semifinále Ligy majstrov v Allianz Arene nad Realom Madrid 2:1. Odveta je na programe v stredu 25. apríla na štadióne Santiaga Bernabeua.

Hostia vstúpili do zápasu aktívnejšie, otvoriť skóre vo vypredanej Allianz Arene mohol v 7. minúte Karim Benzema, ktorého vysunul kolmicou Mesüt Özil, ale Manuel Neuer vyrazil jeho strelu na roh. "Biely balet" potom schladil Franck Ribery, ktorý strelil gól v 17. minúte. Rohový kop Toniho Kroosa sa odrazil od Sergia Ramosa priamo k Francúzovi, ktorý z penaltového bodu prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Vyrovnať mohol Cristiano Ronaldo, jeho priamy kop ale bránu minul. V 39. minúte sa dostal do zakončenia opäť Benzema, ktorý si obhodil Holgera Badstubera, ale vystrelil len do stredu brány a náručia Neuera. Hneď vzápätí na druhej strane po jednoduchej a rýchlej akcii sa dostal do zakončenia Mario Gomez, ale jeho projektil pod hornú žrď Iker Casillas vyrazil.

Real vyrovnal v druhom dejstve v 53. minúte. V čistej šanci najprv Cristiano Ronaldo sám pred domácim brankárom zaváhal, odrazená lopta sa dostala k Benzemovi, ktorý centrom cez celú päťku opäť našiel Cristiana Ronalda a ten spätnou prihrávkou naservíroval loptu Özilovi, ktorému stačilo len nastaviť nohu - 1:1. Bayern mohol opäť ísť do vedenia v 71. minúte, po ďalšej chybe Ramosa sa lopta odrazila ku Gomezovi, ktorý zblízka prestrelil. A rovnako skončila aj jeho hlavička o minútku neskôr. Neujala sa ani akcia Riberyho v 82. minúte, keď sa rútil z uhla do pokutového územia, ale miesto strely zvolil prihrávku na Robbena. Bavori však napokon predsa len slávili triumf, keď sa v 90. minúte presadil na pravej strane Lahm a jeho center zblízka dostal do siete Gomez a rozhodol o cennom triumfe domácich.

Jose Mourinho, tréner Realu: "Futbal je o góloch a nezáleží, či padnú v prvej alebo poslednej minúte. Nie je to pre nás zlý výsledok, ale znamená, že doma musíme vyhrať. Musíme to dosiahnuť. Hráme doma. Real hrá na víťazstvo či doma, alebo vonku."

Jupp Heynckes, tréner Bayernu: "Od prvého okamihu bolo jasné, že to bude zaujímavý zápas, otvorený medzi oboma tímami šampiónov. Podľa môjho názoru sme si vyhrať zaslúžili, keď sme zdolali veľký tím. Hrali sme s hladom po víťazstve, s vášňou a túžbou po výhre."

"Streliť víťazný gól v 90. minúte je samozrejme veľmi pozitívne. Real je totiž veľké mužstvo. Myslím si ale, že počas veľmi veľkej časti zápasu sme hrali proti nemu výborne. Výsledok 2:1 je síce nebezpečný pred odvetou, ale remíza v Španielsku nám bude stačiť na postup," zhodnotil duel autor rozhodujúceho gólu.

Kapitán domácich Philipp Lahm pripravil kľúčovú akciu, z ktorej sa zrodil víťazný zásah, keď sa presadil na pravej strane a jeho center zblízka dostal Gomez za chrbát Ikera Casillasa. "My teraz musíme v odvete robiť všetko tak, ako sme to robili aj v prvom zápase. Tvrdo pracovať 90 minút, zabraňovať im v šanciach tak, ako sa nám to darilo aj teraz."

O tom, že Real nedovolí súperovi hrať finále pred domácim publikom je presvedčený nemecký reprezentant a strelec madridského gólu Mesüt Özil. "Ten gól v poslednej minúte bol pre nás nešťastný. Som však presvedčený, že doma zvíťazíme a vo finále budeme hrať my. Verím v našu silu."

Bayern Mníchov - Real Madrid 2:1 (1:0)
Góly: 17. Ribery, 90. Gómez - 53. Özil, rozhodoval: Webb (Angl.), ŽK: Badstuber, Robben, Lahm - Xabi Alonso, Coentrao, Di Maria, Ramos, Higuain, Marcelo, 66 000 divákov (vypredané).

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Schweinsteiger (61. Müller), Gustavo - Robben, Kroos, Ribéry - Gómez

Real: Casillas - Arbeloa, Ramos, Pepe, Coentrao - Xabi Alonso, Khedira - Di María (80. Granero), Özil (69. Marcelo), Cristiano Ronaldo - Benzema (84. Higuaín)

• Zdroj: TASR, SITA, footyroom.com