O Vezinovu trofej zabojujú Lundqvist, Rinne a Quick

Henrik Lundqvist
Henrik Lundqvist

NEW YORK - Kandidátmi na zisk Vezinovej trofeje pre najlepšieho brankára v sezóne 2011/2012 v zámorskej hokejovej NHL sú Henrik Lundqvist (NY Rangers), Jonathan Quick (Los Angeles) a Pekka Rinne (Nashville). Víťaza tejto kategórie a mnohých ďalších vyhlásila 20. júna 2012 v Las Vegas.

New York Rangers je stále v hre o prestížny Stanleyho pohár, aj zásluhou Henrika Lundqvista si "jazdci" vybojovali v sérii 1. kola play-off proti Ottawe rozhodujúci siedmy zápas. "Henrik je chrbtovou kosťou celej organizácie. A vždy bol," uviedol tréner Rangers John Tortorella. Rovnako brankár, tentokrát Jonathan Quick, zohral dôležitú úlohu pri postupe Los Angeles cez Vancouver do semifinále Západnej konferencie. "Nie je to len náš najlepší hráč, je podstatou nášho mužstva," povedal na adresu Quicka kapitán "kráľov" Dustin Brown. Pekka Rinne tiež nesie svoj podiel na postupe Nashvillu cez Detroit do ďalšej fázy vyraďovacej časti NHL. Tréner brankárov Predators Mitch Korn vyhlásil, že naposledy videl tak dobre chytať legendárneho Dominika Haška.

Vedenie zámorskej profiligy už zverejnilo kandidátov na viacero ocenení, v najbližších dňoch však oznámia mená ašpirantov na Norrisovu trofej (pre najlepšieho obrancu), Hartovu trofej (pre najužitočnejšieho hráča pre svoj tím) a Cenu Jacka Adamsa (pre najlepšieho trénera).


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA