VIDEO Senica si hladko poradila s domácim VIOnom

Radosť hráčov SeniceRadosť hráčov Senice Zdroj: huste.tv

ZLATÉ MORAVCE - Úvodné minúty zápasu pripomínali šachovú partiu, keď obe mužstvá predvádzali medzišestnástkový futbal, bez náznaku akejkoľvek gólovej šance. V prvej možnosti sa ocitol až v 21. minúte hosťujúci Diviš, ale Ďuricov center poslal hlavou nad domácu bránu. Po polhodine hry sa ocitol zoči-voči Bolekovi Hodek, jeho strele chýbala presnosť.

V 34. minúte Pintér zaváhal pred vlastným územím, šancu Blackburna pádom pod nohy zneškodnil Kuciak. Ako prvý medzi žrde mieril v 36. min domáci Kováč, ale Bolek jeho strelu bez problémov kryl. Do vedenia išli hostia v 41. minúte, keď Kóňa rozohral štandardnú situáciu, lopta prepadla za obranu domácich a nekrytý Strnad z uhla rozvlnil sieť. V 45. minúte Kováč nedovolene zastavil v pokutovom území Černého a z nariadenej Wjlaars zaistil Záhorákom dvojgólové vedenie. Po zmene strán začali aktívnejšie domáci. V 47. minúte Hruška rozhral štandartnú situáciu, odrazená lopta sa dostala ku Kováčovi, ale jeho strelu vytlačil Bolek spod brvna na roh. Vzápätí strieľal z hranice šestnástky Paur, ale jeho prudký projektil nemieril medzi žrde.

V 61. minúte Wijlaars zatiahol až k rohovej zástavke, odtiaľ poslal center na hranicu malého vápna a osamotený Blackburn volejom zvýšil na 3:0 pre Záhorákov. Už o minútu sa skóre opäť menilo. Hodek posunul loptu Hruškovi, ktorý nedal zblízka senickému brankárovi šancu. Domácich mohol vrátiť do zápasu v 73. minúte Bernáth, ale dobrý center Candráka hlavičkou z troch krokov nedokázal umiestniť do poloodkrytej brány. Na opačnej strane Diviš vysunul Blackburnu, ale ten sám pred Kuciakom trafil len domáceho gólmana. V nadstavenom čase striedajúci Diarrassouba obišiel všetko čo mu stálo v ceste, z uhla však trafil len žrď Kuciakovej brány. V zbytočne nervóznom závere si Seničania svoje víťazstvo už ustrážili.

ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 1:3 (0:2)
Góly: 62. Hruška - 41. Strnad, 45. Wijlaars (z 11 m), 61. Blackburn. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Majerník, Kováč, Hodek, Bernáth, Pavlovič - Strnad, Blackburn, Diviš, Kóňa. 960 divákov.

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Majerník, Pintér, Husár - Pavlovič - Hruška (67. Candrák), Paur, Kováč (64. Bernáth), Orávik (82. Brčák) - Hodek

FK Senica: Bolek - Wijlaars, Kriško, Gorosito, Leal - Strnad - Diviš (90. Bolinho), Kóňa, Černý, M. Ďurica - Blackburn (87. Diarrassouba)

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Dnes sme sa chceli rehabilitovať za semifinále Slovenského pohára. Prvý polčas bol však pre mňa veľkým sklamaním. Cez prestávku bola v kabíne doslova hrmavica. Druhý polčas bol už lepší, napriek tomu si myslím že Senica vyhrala zaslúžene."

Stanislav Griga, tréner Senice: "Úvodná polhodina zápasu bola nezáživná. Nám pomohlo dvojgólové vedenie do polčasu. Po zmene strán, keď súper znížil, začal hrať na riziko. Vypracoval si aj nejaké šance. Pre nás sú to dôležité body, teraz sa ideme pripraviť na finále ligy aj Slovenského pohára."

• Zdroj: TASR, huste.tv