Skalica dá šancu juniorom, príprava začala aj s Pálffym

Ilustračné foto
Ilustračné foto

SKALICA - Skalickí hokejisti v stredu odštartovali letnú prípravu na extraligovú sezónu 2012/13. Tréner Peter Oremus na úvod privítal dvadsiatku hráčov, medzi ktorými nechýbali Žigmund Pálffy, Tibor Višňovský či René Školiak. Napriek zotrvaniu opôr by na Záhorí malo dôjsť k výraznému omladeniu kádra. Oremus v rozhovore prezradil, že do prípravy, ktorej prvá časť potrvá do 29. júna, sa zapojilo až osem hráčov skalickej juniorky.

"Čaká nás 8,5 týždňa prípravy, nasledovať budú dovolenky a potom už ideme na ľad. V mužstve dôjde k pomerne veľkej generačnej výmene, priestor dostanú juniori, ktorí verím, že sa chytia šance. Trénujú s nami dokonca aj dvaja 16-roční dorastenci. Myslím si, že je len dobre, akým smerom sa uberá hokej v Skalici. Čo sa týka samotnej prípravy, doma máme dobré podmienky a preto zatiaľ nepočítame so žiadnym sústredením," uviedol.

V tíme Záhorákov nebudú pokračovať Patrik Lušňák, Jan Hruška, Petr Obdržálek, Ondřej Šmach, David Pojkar, Tomáš Magušin či dvojica brankárov Vlastimil Lakosil, Tomáš Tomek.

"V porovnaní s minulou sezónou odišlo 12 hráčov. Brankársku otázku riešime tak, že zatiaľ s nami trénuje 18-ročný Patrik Romančík, ktorý chytal v Piešťanoch na MS B-kategórie. Uvidíme, ako dopadnú rokovania ohľadne jeho príchodu. Keď zostane, bude hájiť farby klubu minimálne v 25 zápasoch. Toľko je podľa mňa pre brankára potrebných k naplneniu tvrdenia, že dostal šancu. Zatiaľ však nie je nič isté," vysvetlil.

K medializovaným informáciám, že Skalica by sa mala stať farmou Slovana Bratislava, ktorý bude v novej sezóne pôsobiť v KHL, Oremus zdržanlivo dodal: "Niečo som zachytil v televízii, ale viac neviem povedať, žiadne podrobnosti mi nie sú známe. V dvadsiatke hráčov, ktorá začala prípravu, nebol žiaden hráč Slovana."


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA