Góly Bakoša a Čišovského, Lietava ukončil sen Sparty

Marek BakošMarek Bakoš Zdroj: fcviktoria.cz

PRAHA - Futbalisti Viktorie Plzeň si udržali nádeje na obhajobu českého titulu, keď v predposlednom 29. kole Gambrinus ligy deklasovali Příbram 5:0 aj s prispením gólov slovenských futbalistov Mareka Bakoša a Mariána Čišovského.

Líder z Liberca tiež nezaváhal, keď vyhral v Jablonci 2:0 a drží si trojbodový odstup od najväčšieho rivala z Viktorie. Práve s ním sa stretne v poslednom kole na svojom štadióne a k zisku historicky tretieho českého titulu mu stačí remíza.

Najväčším rivalom Liberca je po predposlednom hracom dni Plzeň. Doteraz druhá Sparta Praha totiž stratila dva body pre remíze 1:1 v pražskom derby s Duklou a definitívne tak prišla o šancu získať titul. Spartu zarmútil vyrovnávajúcim gólom zo 63. minúty slovenský útočník Dukly Ivan Lietava.

Do neriešiteľnej situácie sa dostal Bohemians 1905, ktorý len remizoval doma s Teplicami a po výhre Ostravy je na zostupovom predposlednom mieste s trojbodovou stratou na Baník. Pri rovnakých vzájomných zápasoch potrebuje vzhľadom na horšie skóre vyhrať pri jednogólovej prehre Ostravy v poslednom dueli aspoň o 15 gólov, čo je však už len v rovine bezbrehej teórie.

Bohemians 1905 - FK Teplice 0:0
ČK: 59. Rosa (Teplice)
/P. Orolín a M. Cseh (obaja Bohemians) nehrali/

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Gól: 88. Nemec, ČK: 68. BREZINSKÝ, 89. Riegel - 71. Táborský, 73. Johana
/M. Brezinský do 68. minúty, kedy dostal ČK, M. Krajčík (obaja České Budějovice) celý zápas/

Dukla Praha - Sparta Praha 1:1 (0:0)
Gól: 63. LIETAVA - 54. Hušbauer
/M. Juhar a P. Grajciar (obaja Sparta) sedeli na lavičke náhradníkov/

FK Hradec Králové - Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
Góly: 79. Dvořák - 39. Ordoš, 54. Klesnil

FK Jablonec - Slovan Liberec 0:2 (0:0)
Gól: 66. a 90. Hadaščok
/M. Breznaník (Liberec) hral do 71. minúty/

Baník Ostrava - Slavia Praha 3:0 (2:0)
Góly: 26. a 65. Magera, 35. Vomáčka
/J. Greguš od 70. minúty, J. Adámik a P. Poliaček sedeli celý zápas na lavičke náhradníkov - K. Čontofalský, R. Cicman celý zápas/

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 5:0 (3:0)
Góly: 5. a 71. Horváth (oba z 11 m), 22. BAKOŠ, 37. Petržela, 69. ČIŠOVSKÝ
/M. Čišovský celý zápas a v 69. minúte strelil gól, M. Bakoš hral do 70. minúty a v 22. minúte skóroval, M. Ďuriš (všetci Plzeň)sa k slovu nedostal/

1. FC Slovácko - Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)
Góly: 7. Hlúpik, 90.+1 Došek - 32. Tusjak
/T. Košút celý zápas, M. Filipko nechytal - J. Hílek celý zápas, P. Jurčo sa na trávnik nedostal/