ONLINE zo semifinále MS 2012: Slovensko - Česko

Miroslav Šatan sa teší z góluMiroslav Šatan sa teší z gólu Zdroj: SITA

HELSINKI - Na obrovskú radosť fanúšikov spod Tatier je slovenský tím v hre až do posledných dni svetového šampionátu. Semifinálový duel Slovensko - Česko môžete sledovať prostredníctvom ONLINE komentáru. Prvým finalistom sa stali Rusi, ktorí zdolali obhajcov titulu z Fínska 6:2.

Na rozkorčuľovaní pred stretnutím s tradičným rivalom a susedom sa objavil aj Juraj Mikúš, ktorý dostal vo štvrťfinále tvrdý zásah kolenom od Kanaďana Getzlafa. Tréner Vladimír Vůjtek tak nemal dôvod meniť úspešnú zostavu.

Slovensko - Česko 3:1 (1:0, 0:1)
Góly: 16. Šatan (Sekera, Baranka), 41. Šatan (Handzuš), 45. Hudáček (Surový) - 31. Frolík (Plekanec)

60. Ubránili sme záverečný tlak a sme vo finále majstrovstiev sveta 2012!!!

60. Posledné sekundy nás delia od postupu do finále šampionátu. Oddychový čas.

59. Česi hrajú bez brankára, záverečný nápor.

58. Šatan, Surový a Hudáček sa natlačili pred českú bránku, dnes náš najlepší útok.

57. Centimetre delili Milana Bartoviča od gólu, ktorý prepadol cez chrániče Štěpánka.

56. Slovenský tím pokračuje v nesmierne obetavom výkone, darí sa nám držať súpera ďaleko od Lacovej brány.

55. Rýchly protiútok Bartoviča zakončený tvrdou strelou, Štěpánek si pripísal ďalší zákrok.

54. Dráma vrcholí, tempo hry sa stupňuje. Slováci hrajú veľmi aktívne.

53. Výborne zohraté oslabenie, s veľkým prehľadom sme sa dokázali ubrániť.

52. Český tlak prerušil vyhodením Baranka, ďalší atak súpera zrušil Handzuš.

52. Michálek padol na ľad po hákovaní od Bartoviča, tretie vylúčenie Slovenska.

51. Hudáček je pri chuti, z pravej strany potiahol puk do pásma a preveril Štěpánka, vzápätí ešte pokus Šatana.

50. Ešte 600 sekúnd delí Slovákov od postupu do finále MS po desiatich rokoch.

49. Česi sú mierne v šoku, nedokážu sa dostať k zakončeniu.

48. V týchto momentoch v podaní slovenského tímu veľmi zodpovedný výkon, najmä v defenzíve.

47. Tréner Česka Hadmczik vystriedal brankárov, Kovářa nahradil Štěpánek.

46. Krejčího teč skryl vo výstroji Laco.

45. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL - 3:1!!!!! Libor Hudáček potvrdil nos na góly a predviedol krásny blafáka na Kovářa

44. Hovorka dnes strelecky veľmi aktívny, aj keď sú to väčšinou iba pokusy z diaľky.

43. Závar pred Lacom, ktorému pomohla aj konštrukcia bránky. Bude sa aj telefonovať s videorozhodcom, ale gól to nebol.

41. Neuveriteľný moment, Handzuš výborne prečítal úmysel Čechov, elegantne vysunul "Šarkyho" a ten už vedel čo spraviť s pukom.

41 . GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL - 2:1!!! Miroslav Šatan dáva 80. gól v reprezentácii, v oslabení!

41. Štart tretej dvadsaťminútovky v znamení českej presilovej hry. Darí sa nám brániť.

- " Máme iba päť obrancov, musíme sa striedať, treba v tom vydržať. Treba tam lietať, musíme drieť. Necháme tam teraz život a urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali," povedal po tretine Andrej Sekera.

40. Boli to náročné sekundy v obrannej tretine, ale odolali sme. 79 sekúnd presilovky Česi dohrajú v ďalšom dejstve.

40. V poslednej minúte II. tretiny ďalší faul Slovenska. Bližňák si "oddýchne" za podrazenie.

39. Vo veľkej šanci sa ocitol strelec Šatan, spomedzi kruhov však teraz Kovářa neprekonal.

38. Prvý slovenský útok na pár sekúnd zatlačil súpera v obrannej tretine, Kopecký nedokázal zakončiť.

37. Lacov zásah po tvrdej strele Čáslavu, ubránili sme sa iba za cenu zakázaného uvoľnenia.

36. Ubránili sme sa početnej prevahe, na ľade zostáva tentokrát Frolík po zrážke s Bližňákom.

35. Prvá minúta oslabenia za nami, česi sa v tej druhej usadili v pásme a dostali sa do veľkej šance vďaka Hemskému.

34. Česi si zahrajú presilovú hru, Juraj Mikúš dostal 2 minúty za podrazenie.

32. Po dlhej dobe zakončili útok aj Slováci, Radivojevičova strela nespôsobila väčšie problémy.

31. Česi sú pri chuti, Frolík v ďalšej príležitosti.

31. GÓL! 1:1 - Plekanec vyhral vhadzovanie a Frolík trafil presne k žrdi.

30. O pár sekúnd sa do šance dostal Hemský, slovenská obrana zatiaľ odoláva.

30. Tenkrát bol dvakrát vo veľkej šanci, pridal sa aj Nakládal a pred Lacom to "horelo".

29. Miklík sa z ničoho nič ocitol v dobrej pozícii, Kovář bol na mieste.

28. Chyba Sekeru pri rozohrávka, puku sa okamžite zmocnil Plekanec a pohrozil.

28. Slováci vyčkávajú na české útoky na červenej čiare, napádame iba s jediným hráčom.

27. Zraneného Starostu nahradil Chára, ktorý si zrejme užije na ľade poriadnu časovú porciu.

26. Česi sa snažia využiť čiastočne rozhodených Slovákov, zavreli nás pred Lacom, ale dokázali sme sa ubrániť.

25. Tréner Vůjtek bude musieť improvizovať, keďže mu zostalo už iba 5 obrancov.

25. Starosta po tvrdom náraze na mantinel zostáva na ľade a drží sa za rameno. Len veľmi ťažko vstáva z ľadu, pomáhajú mu spoluhráči, ale vyzerá to na jeho koniec v tomto zápase.

25. Chárova bomba zblokovaná českou obranou, usadili sme sa pred bránou, s pukom skúšal niečo vymyslieť Šatan.

24. Rovnakú časť výstroja prevetral aj slovenský gólman, preveril ho Čáslava.

23. Hovorkova bomba z pravej strany, Kovář puk chytil do lapačky.

22. Frolíkovo nahodenie na Laca, tomu puk vypadol, ale pomohli obrancovia.

21. Na druhej strane okamžitá odpoveď Plekanca, jeho strela mierila vedľa slovenskej bránky.

21. Po 15 sekundách Kopeckého šanca, Kovář zasiahol včas.

21. Začíname druhé dejstvo, Handzuš úspešný na vhadzovaní s Plekancom.

- "Myslím, že to bude takto opatrné celý zápas, musíme si dávať pozor a nepúšťat ich do šanci," skonštatoval po tretine autor prvého gólu Šatan.

20. Posledné sekundy tretiny dohrali Česi s pukom na hokejke, snaha o vyrovnanie však bola márna.

19. Nepríjemné momenty pred slovenskou bránkou, ale Čechom chýbal dôraz.

18. Česi evidentne zaskočení, ale podnikajú nebezpečné výpady.

16. GOOOOOOOOOOOOOOOOL - Miroslav Šatan otvára skóre strelou z ľavej strany, z veľkého uhla.

4. Rýchly protitútok zakončil strelou Bartovič, jeho pokus skončil na obrancovi.

13. Surový nahodil puk do útočnej tretiny, usadili sme sa v pásme.

12. Chýba nám rýchlosť aj dôraz, zatiaľ sú lepším tímom Česi.

10. Hemský dlho držal puk a hľadal si najlepšiu pozíciu až šikovne vystrelil. Laco bol pripravený, vzápätí nepríjemné dorážky.

9. Mladý slovenský útočník vzápätí knokautoval Erata. Ten zostáva otrasený na ľade a za pomoci lekárov odchádza do kabíny. Rozhodcovia našťastie nevylučujú.

9. Hudáček opäť ukázal svoju nebojácnosť a po dravom prieniku zakončil útok strelou. Kovář kryje.

9. Handzušov pokus, Kovář si pripísal ďalší zásah.

9. Česi sú zatiaľ dôraznejší v súbojoch, Slováci hrozia iba pri ojedinelých protiútokoch.

8. Rolík nastrelil po nenápadnej akci pravú žrď Lacovej svätyne.

8. Erat sa dokázal uvoľniť pred Lacom, tomu pomohol pri zásahu aj Handzuš.

7. Bližňák v prvej veľkej šanci, bekhendom nedokázal dostať puk do bránky.

6. V helsinskej aréne je množstvo prázdnych miest, Škoda, že takémuto zápasu chýba správna búrlivá atmosféra.

6. Šanca Krejčího a okamžite na druhej strane aj pokus Hudáčka.

5. Strela Sekeru okamžite po vhadzovaní, Kovář pozorný.

4. Kopecký v individuálnej akcii cez dvoch hráčov, strela zblokovaná.

3. Radivojevič dôrazne napádal súpera už v útočnom pásme, puk nezískal. Vzápätí "ofsajd" českého tímu.

2. Slováci vyčkávajú na svojej polovici a kladú dôraz na pozornú defenzívu. Kovářovu pozornosť vyskúšal Bartovič.

2. Ďalšia česká vlna a prvá strela Frolíka

1. V prvej akcii hráči v červenom, až po tridsiatich sekundách sa dostávame k puku.

1. Úvodné vhadzovanie za nami, vyhrali ho Česi.

- Tradičné pozdravy kapitánov a rozhodcov. Chára si potriasol pravicu s Plekancom.

- Na ľadovú plochu ako prví prichádzajú českí hokejisti, o pár sekúnd neskôr tu máme slovenský tím v bielych dresoch.

- V aréne sa zotmelo, čaká sa na príchod hlavných aktérov.

- Tímy sa rozcvičujú na hlavnej ploche Hartwall Areny, tribúny sa pomaly zapĺňajú. V hľadisku je množstvo fanúšikov v slovenských dresoch.

Slováci nastúpia v bielych dresoch, Česi v červených. Hlavnými rozhodcami budú Nemec Lars Brüggemann a Fín Jari Levonen. V úlohe asistentov sa predstavia Kanaďan Jesse Wilmot a Brüggemanov krajan Martin Schulz.

Slovensko: Laco - Sekera, Baranka, Chára, Sersen, Starosta, Vydarený - Radivojevič, Handzuš, Kopecký - Šatan, Surový, Hudáček - Miklík, Mikúš, Tatar - Haščák, Bližňák, Bartovič - Hovorka

• Zdroj: športky, ts