Frolíka prehra stále bolí: Bližňák mi dal pekelnú ranu

Michael Frolík
Michael Frolík

HELSINKI - Jediný strelec českého tímu v semifinále MS so Slovenskom Michael Frolík po prehre 1:3 netajil veľké sklamanie. Práve on mohol tesne po druhom góle Miroslava Šatana vyrovnať, no v tutovke si vylámal zuby na brankárovi Jánovi Lacovi.

Český tím bol pred zápasom so Slovenskom favoritom, túto pozíciu však nedokázal naplniť. "Prehra ešte stále bolí. Myslím si, že sme mohli Slovákov poraziť. Hrali však maximálne obetavo a pritom veľmi jednoducho. Čakali na nás v strednom pásme, iba vyhadzovali puky a my sme sa tam nemohli poriadne dostať. Vedeli sme, že asi po nás nevybehnú a budú predovšetkým brániť. Vopred bolo jasné, čo bude hlavnou slovenskou zbraňou, žiaľ neporadili sme si s ňou. Osudné bolo zrejme to, že sme stratili pár pukov a boli za to potrestaní inkasovanými gólmi," citoval portál sport.cz spoluhráča Mariána Hossu zo Chicaga Blackhawks.

Len pár sekúnd po Šatanovom góle v oslabení mal Frolík na hokejke vyrovnanie, no sám pred Lacom ani na dvakrát neuspel. "Mali sme skutočne veľmi dobrú druhú tretinu a večná škoda, že sme to potom vlastnými chybami pustili. Musím ale pochváliť ich brankára. Po tom slovenskom góle v oslabení ma totiž vzápätí vychytal. Ocitol som sa mu tvárou v tvár vo vyloženej šanci, no možno to chcelo vyriešiť trošku inak. Teraz to už ale nenapravím," skonštatoval.

Útočník inkasoval v zápase tvrdý hit od Mária Bližňáka, po ktorom si ho museli vziať do opatery tímoví lekári. "Mám pod okom asi dva alebo tri stehy. Musím povedať, že to bola pekelná rana, naozaj som to cítil a nebolo ľahké sa po tej zrážke zdvihnúť. Tušili sme, že na nás môžu Slováci vyrukovať s riadne tvrdou hrou, ale napríklad ten zákrok na Erata, ktorý bol bez puku, sa zdal až za hranou," posťažoval sa a na margo duelu o bronz, v ktorom si Česko zahrá proti domácemu Fínsku, dodal: "Musíme sa poučiť z chýb, čo sme urobili so Slovákmi a ísť do zápasu o bronz s čistou hlavou. Stále je o čo hrať, medaile tu visia a získa ich ten, kto sa rýchlejšie oklepe zo semifinálovej prehry a bude mať väčšiu vôľu ísť si pre tú placku."


Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA