VIDEO Suché oslavy titulu v Rusku: Chýbala spontánnosť

Fanúšikovia čakali na hokejistov na námestí v Moksve
Fanúšikovia čakali na hokejistov na námestí v Moksve

MOSKVA - Ruskí hokejisti sa až 10 dní od triumfu na svetovom šampionáte v Helsinkách dočkali oficiálnych osláv v rodnej krajine. Po prílete z Fínska ich na druhý deň čakalo na letisku iba pár desiatok fanúšikov a žiadne veľké ovácie sa im neušli ani pri jazde mestom a následne na Manéžnom námesti v centre Moskvy.

Mnohomiliónová ruská metropola ani zďaleka nenapodobnila triumfálny príchod slovenských hokejistov do Bratislavy po zisku striebra. Zatiaľ čo Slovákov vítali počas celej cesty z letiska tisícky fanúšikov a na Námestie SNP ich čakalo niekoľko desiatok tisíc ľudí, Rusi sa museli uspokojiť s pár stovkami. 

Tradične preplnené moskovské ulice museli ustúpiť autobusu s cenným nákladom, ale dlhý presun z Puškinovho námestia sprevádzali iba desiatky náhodných okoloidúcich a zlatých hokejistov zdravili skôr vodiči, ktorí uviazli v dopravnej zápche opačným smerom. Evidentne "unudení" boli aj hráči v otvorenom autobuse, medzi ktorými nechýbali ani superhviezdy Malkin s Ovečkinom. 

Podobné to bolo aj neďaleko Červeného námestia, kde bolo pre majstrov sveta pripravené pódium. Tam sa hráči a tréneri oficiálne pozdravili s fanúšikmi, poďakovali im za podporu a zapózovali s trofejou. Všetko sa nieslo v až príliš oficiálnom duchu a chýbal akýkoľvek náznak spontánnosti, skôr to bola "povinná jazda" a hráči už zrejme boli v mysliach na dovolenkách. 


Zdroj:
športky, ts, youtube
Foto:
SITA

DISKUSIA