HILLCLIMB RACING TEAM oslavuje úspech z Čiech

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: HILLCLIMB RACING TEAM

BRATISLAVA - Cez víkend 02.-03.06.2012 sa náš team zúčastnil pretekov automobilov do vrchu v Šternberku v Českej republike. Boli to preteky Majstrovstiev Európy, do ktorého boli zaradené aj seriály FIA Zóny strednej Európy a aj Majstrovstiev Slovenka.

Náš jazdec Erich Achs na formuly Opel Lotus spolu s manažérom teamu Mariánom Matúšom obsadil 3. miesto absolútne v hodnotení Majstrovstiev Slovenska . Tieto cenné body nám veľmi pomáhajú pri boji o majstrovský titul SR. V hodnotení Majstrovstiev Európy sme obsadili 51 miesto zo 138 špičkových jazdcov z celej Európy. Táto trať bola pre nás novou výzvou, nevedeli sme do čoho ideme. Je to pretek veľkého rázu, kde sa zišla najlepšia špička automobilových pretekárov.

Trať bola veľmi rýchleho charakteru a hlavne dlhá. Má 7800m. Trať je veľmi krásna. Štart preteku a časť preteku je priamo v meste. Vidieť takéto silné a najrýchlejšie vozidlá jazdiť v takomto prostredí je krásny a nezabudnuteľný zážitok.  Depo bolo umiestnené v centre mesta, čo bola veľká výhoda aj pre jazdcov aj pre divákov. Ľudia si mohli pozrieť zblízka všetky teamy aj so všetkým vybavením a spojiť prehliadku napríklad s návštevou hradu. V centre mesta organizátor zabezpečil bohatých celovíkendový program.

Sobotňajšie tréningy sme začali opatrnejšie. Erich sa snažil nájsť ideálnu stopu. V našej formuly je vyskladaná prevodová skriňa, ktorá je do rýchlosti 200km/h. V prvej tréningovej jazde však zistil, že táto rýchlosť maximálna je málá, lebo asi 5 krát išiel v obmedzovači, čiže aj tu stratil na našich súperov cenné sekundy. Naši súperi mali tieto prevodové skrine vyskladané do vyšších rýchlosti (niektorý až do 260km/h), ale tiež dosahovali obmedzovač rýchlosti viackrát.

Po tréningoch sme si sadli a dali briefing a prebrali sme možnosti ako zrýchliť v nedeľných pretekoch. Začali sme rozoberať to, kde vieme získať a to prejazdy zákrut. Na rovinkách sme ale vždy strácali. Pri tomto nám veľmi pomohol niekoľkonásobný majster Jaroslav Krajči , ktorý s Erichom detailne prešiel dráhu a predal mu svoje skúsenosti. V nedeľných pretekoch Erich výrazne zrýchlil a to nám zabezpečilo boj o najvyššie priečky v hodnotení Majstrovstiev Slovenska. Prvá jazda bola bezchybná. V teame vládlo nadšenie a spokojnosť. No pri štarte do druhej ostrej jazdy jazdcovi ostal v ruke slabo nasadený odnímateľný volant, čo ho stálo cenné sekundy (tento prešlap pri štarte si môžete pozrieť v priloženom videu). Ale aj napriek tomu team dosiahol obrovský úspech, ktorému sa veľmi tešíme. Ďakujeme veľmi pekne naším partnerom motokárovej hale Kart 1 Aréne v Bratislave a firme Zoznam.sk .

Už teraz je všetko pripravené na ďalšie preteky automobilov do vrchu na trati Jahodná v Košiciach, ktorý sa uskutoční už tento víkend 09.-10.06.2012. Príďte sa na nás pozrieť a podporiť. Celý team sa na Vás teší.

• Zdroj: HILLCLIMB RACING TEAM