Raši trénoval s hádzanármi, stávka so Štochlom vybavená

Richard Raši na tréningu
Richard Raši na tréningu

KOŠICE - Slovenskí hádzanári absolvovali úvodný tréning v Steel aréne pred prvým zápasom play off o postup na MS v Španielsku spoločne s primátorom Košíc Richardom Rašim. Ten tak splnil svoju časť stávky, ktorú uzavrel vlani s brankárom Richardom Štochlom, o to, či sa stánok podarí vypredať počas duelu Slovensko - Čierna Hora.

Stávka sa skončila remízou, keďže obaja aktéri sa nevedeli dohodnúť, či rekordná návšteva zároveň znamenala aj úplne vypredané hľadisko. Kapacita Steel arény je totiž 8347 divákov.

"Bol som prekvapený, že som bol zapotený už po rozcvičke a pritom sa snažím pomerne pravidelne chodiť zabehať aj zacvičiť. Myslím si, že čo je pre nich rozcvička, tak to je pre mňa tréning. Obdivujem ich, že dokážu hrať v plnom nasadení a verím, že v sobotu vytvoríme Bielorusom horúcu pôdu a zvíťazíme," uviedol Raši, ktorý si na palubovke spoločne s hráčmi odkrútil rozcvičku, futbal, absolvoval sedemmetrové hody, ale postavil sa aj do brány.

Raši po úspešnom ukončení stávky priznal, že najťažšie je stáť v hádzanárskej bráne. "Keď strieľate, tak je predpoklad, že vás lopta netrafí," povedal s úsmevom na perách Raši a pokračoval: "Stávka znela, že zvíťazia tí, ktorí dajú viac gólov. Ja som tu bol s vedúcim kancelárie, ktorý dal dva góly, Rišo chytil iba jeden, takže tým pádom zvíťazil magistrát 2:1."

Štochl si svoju časť stávky odkrútil už v utorok, keď absolvoval pracovnú hodinku na Magistráte mesta Košice. Odpracoval ju v Kancelárii prvého kontaktu.

"V podstate som zvíťazil minulého roku ja, ale nakoniec sme sa dohodli na kompromise, keďže chýbalo iba približne dvesto ľudí. V utorok som bol na magistráte a pán primátor na dnešnom tréningu, takže sme splnili všetko. Hodinka na magistráte bola v pohode, bolo to pre mňa odreagovanie sa a myslím si, že som to zvládol dobre," skonštatoval rodák z Michaloviec.

Na Slovákov čaká v rovnakom čase (16.00 - 17.30 h) tréning aj v piatok a v sobotu duel proti bieloruskému výberu (16.00).


Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA