Villeneuve kritizoval študentov: Ľudia trávia čas sťažovaním sa

Jacques Villeneuve
Jacques Villeneuve

MONTREAL - Bývalý majster formuly 1 Jacques Villeneuve kritizoval vo štvrtok študentov z Quebecu. Tí sa snažili narušiť kokteilovú party, ktorá je otváracím sprievodným podujatím k aktivitám súvisiacim s Veľkou cenou Kanady. Protestné študentské hnutie si získalo v Quebecu veľkú podporu z radov miestnych celebrít a umeleckej komunity. Naopak, Villeneuve sa stal ich novým a najznámejším kritikom.

"Je čas, aby sa ľudia zobudili a prestali sa pofľakovať. Trvalo to už dosť dlho. Vypočuli sme si ich, ale mali by už prestať. Mesto to stojí peniaze a nemá to žiadny zmysel," uviedol Villeneuve.

"Myslím, že títo ľudia vyrástli s tým, že im rodičia nikdy nepovedali 'nie.' To je to, čo teraz vidíte v uliciach. Ľudia trávia svoj čas sťažovaním sa. Začína to byť trochu smiešne. Oni rozprávajú, my počúvame a teraz nastal čas vrátiť sa do školy," dodal rodák z Quebecu.

Polícia zatkla počas demonštrácie približne 20 ľudí a skonfiškovala niekoľko žiaroviek naplnených farbou. Cieľom študentov je vyjadrenie nevôle proti zavedeniu vysokého školného.


Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA