Vyšla kniha Striebro pre Paľa, Majka ďakuje chalanom

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Hokejoví fanúšikovia už čoskoro budú mať možnosť nájsť na regáloch kníhkupectiev 144-stranovú plnofarebnú publikáciu pod názvom Striebro pre Paľa. Vznikla na počesť inšpirujúcej cesty slovenských hokejistov ku strieborným medailám na majstrovstvách sveta 2012 vo Fínsku a Švédsku a vychádza v Ottovom nakladateľstve.

Kroniku slovenskej cesty k prekvapujúcemu úspechu v Helsinkách, ktorá sa v týchto dňoch dostáva do predaja, zostavil športový publicista Ján Bednarič z textových a fotografických materiálov Tlačovej agentúry Slovenskej republiky.

Chronologická časť o priebehu turnaja je doplnená vizitkami slovenských reprezentantov, portrétom trénera Vladimír Vůjtka, štatistikami zo šampionátu, historickými faktami o národnom tíme a dokumentuje aj bujaré privítanie výpravy na Slovensku.

"Fanúšikovia hokeja na Slovensku poznajú edíciu knižiek z hokejových majstrovstiev sveta, ktoré už roky vychádzajú v Ottovom nakladateľstve. Aj táto má byť pamiatkou na šampionát, jeho zlomové momenty a krásne emócie, ktoré celej krajine poskytli svojimi výkonmi zverenci trénera Vladimíra Vůjtka," uviedol editor publikácie Striebro pre Paľa.

O jeden z príhovorov sa postarala aj manželka tragicky zosnulého Pavla Demitru, ktorému slovenskí reprezentanti po skončení turnaja symbolicky venovali svoj úspech.

"Aj ja som vždy bola súčasťou tejto eufórie, len tento rok som cítila, že už nechcem. Chýbal mi tam môj najobľúbenejší bojovník," napísala v predslove Mária Demitrová a pridala aj poďakovanie celému tímu: "Je úžasné, čo strieborní chlapci dokázali a ľuďom dali úžasný dar. Zabudnúť na každodenné starosti a problémy, ochutnať pocit víťazstva a spojiť všetky vekové kategórie. Presne pre toto bola reprezentácia Paľkova srdcová záležitosť, a preto sa s ňou tak ťažko lúčil. Minulý rok netúžil po ničom inom, ako po úspechu svojej krajiny. Z postu kapitána to považoval za svoju povinnosť a chcel sa rozlúčiť úspechom. Jemu sa to nepodarilo a ťažko to niesol. Ďakujem chalani, že ste splnili Paľkovi sen!"


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
gorila.sk

DISKUSIA