Vysporiada sa Anglicko so stratou Rooneyho?

Wayne Rooney a John Terry
Wayne Rooney a John Terry

BRATISLAVA - Francúzi a Angličania spolu zviedli v histórii veľa bitiek na všetkých frontoch. Kým v 14. a 15. storočí spolu bojovali oba štáty 116 rokov v tzv. storočnej vojne, dnes im k tomu stačí iba 90 minút na trávnatom futbalovom trávniku. Začiatok zápasu je v Donbass aréne v Donecku plánovaný na 18:00 hod.

Angličania musia riešiť obrovský problém. Najväčšia útočná hviezda tímu Wayne Rooney z Manchestru United je stále v dvojzápasovom disciplinárnom treste. Trénerovi Roy Hodgsonovi budú chýbať aj zranení Lampard, Parker a Cahill. Menšie šrámy má tiež opora zadných radov John Terry, ten by však nakoniec mal byť pre zápas k dispozícii. Angličania majú určite svojim fanúšikov čo vracať. Na minulý európsky šampionát sa vôbec neprebojovali, čo bolo v krajine, ktorá dala krajine futbal, berie doslovne ako štátnu tragédiu. A hoci sa to môže zdať akokoľvek neuveriteľné, Albion, ako znie historický názov Anglicka, nikdy nezískal zlaté medaily na majstrovstvách Európy! Toto všetko má zmeniť partia okolo Gerrarda, Terryho a spol., Pre ktoré to môže byť, vzhľadom k ich veku, taktiež posledná šanca vyhrať "niečo veľké" na reprezentačnej úrovni.

Ak Angličania na minulom EURE vôbec neštartovali, Francúzi by sa po ňom najradšej prepadli do zeme. Jediný jeden bod a jeden strelený gól, to bola bilancia Ribéryho a jeho parťákov. Rovnako ako český tím, tak aj ten francúzsky prechádza v týchto mesiacoch generačnou obmenou. Postupne sa tak futbalovej verejnosti vrývajú do pamäti mená, ako sú Olivier Giroud, Yohan Cabaye, Loic Rémy či Yann M'Villa. Poslední dva menovaní sú však v stave zranených a do zápasu s Anglickom určite nezasiahnu. Francúzi sa budú spoliehať predovšetkým na formu útočníka Benzema a záložníkov Nasriho s Ribérym. Francúzi na medzinárodnej scéne nenašli premožiteľa už 21 zápasov a v súboji s Angličanmi sa im taktiež veľmi darí. Posledných 5 zápasov Anglicko nedokázalo Francúzsko poraziť.

Predpokladané zostavy:

Francúzsko: Lloris - Debuchy, Rami, Mexes, Evra - Diarra, Cabaye, Malouda - Nasri, Benzema, Ribery

Anglicko: Hart - Johnson, Terry, Lescott, Cole - Milner, Gerrard, Parker, Downing - Young - Carroll

Prejaví sa nejako absencia kľúčového hráča Rooneyho na výkone Anglicka? Prenesie si gólový apetít z klubu do reprezentácie Karim Benzema? Uvidia diváci na štadióne a u televíznych obrazoviek penaltu, ktorá je častým javom v zápasoch týchto dvoch tímov? Na to všetko si môžete staviť tu: https://www.synottip.sk
 


Zdroj:
synottip
Foto:
SITA

DISKUSIA