Kuťka trénerom Šale: Vždy tvrdil, že by rád u nás trénoval

Tomáš Kuťka
Tomáš Kuťka

ŠAĽA - Novým trénerom hádzanárok HK Slovan Duslo Šaľa sa stal Tomáš Kuťka (62). Skúsený kormidelník prevezme v tíme úradujúceho slovenského vicemajstra taktovku po Michalovi Lukačínovi, ktorý po obhajobe striebra v národnom play-off zamieril do nemeckého Halle.

"S Kuťkom sme sa definitívne dohodli, kontrakt znie na rok s opciou. V prípade, že jedna zo zmluvných strán nebude mať záujem o pokračovanie spolupráce, naše cesty sa rozídu," prezradil novinku sekretár Dusla Ladislav Kovács.

Vedenie Šale sa netajilo tým, že za Lukačínovho nástupcu hľadá niekoho z nastupujúcej generácie trénerov. Dopadlo to napokon inak a na lavičku "chemičiek" si sadne jeden z najúspešnejších slovenských koučov.

"Situáciu sme už museli vyriešiť, čas sa totiž krátil a do začiatku prípravy nezostávalo už veľa času. Samozrejme, chceli sme mladého kormidelníka, keďže aj naše družstvo je zložené s mladých hráčok. Výber potenciálnych kandidátov však nebol široký a adepti, ktorých sme oslovili, sa rozhodli inak," vysvetlil Kovács dôvody, pre ktoré prehodnotili kritériá pri obsadení uvoľneného postu.

Kuťka v minulosti viedol reprezentáciu žien, na klubovej úrovni okrem slovenských a českých družstiev trénoval aj Mainzlar, Frankfurt nad Odrou a Borussiu Dortmund v nemeckej bundeslige, či poľský Montex Lublin. Naposledy pôsobil v tíme hádzanárok DHK Baník Most, s ktorými v rámci obsadil v sezóne 2011/2012 šieste miesto.

Kormidelníkom Šale sa stane prvýkrát v kariére. "Vždy tvrdil, že by rád u nás trénoval. My sme ho aj v minulosti viackrát oslovili, ale pri konečnom rozhodnutí sme sa napokon orientovali iným smerom. Vyšlo to až teraz. Tomáš má dlhoročné trénerské skúsenosti. Som presvedčený, že v prvom roku svojho pôsobenia odvedie kus práce. Ako to bude ďalej, uvidíme. Kuťka vie, aký káder ho tu čaká. Podľa jeho slov sme sa vybrali dobrou cestou."

Šalianky začnú s letnou prípravou na nadchádzajúcu sezónu 9. júla.


Zdroj:
SITA
Foto:
slovakhandball.sk

DISKUSIA