Vzoprú sa Ukrajinci štatistike?

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Súboj Ukrajincov s Francúzmi otvorí siedmy hrací deň majstrovstiev Európy vo futbale. Usporiadajúca krajina bude od 18 hod. v Donecku bojovať o účasť vo štvrťfinále turnaja, Francúzi o prvú výhru v skupine.

 

Andrej Ševčenko, to je meno ukrajinského spasiteľa z úvodného vystúpenia proti Švédom. Dvoma gólmi otočil vývoj zápasu a zaistil domácim veľmi dôležité tri body vo vývoji skupiny D. 35 rokov útočník však sám tvrdí, že jeho fyzická kondícia nie je optimálna, celú sezónu ho trápi boľavý chrbát a k tomu všetkému mal po víťaznom zápase so Švédskom na jednej z križovatiek v Kyjeve dopravnú nehodu, keď do neho zozadu nabúral nepozorný vodič. Ševčenkovi sa našťastie nič nestalo, len ho asi musela dosť bolieť ruka, pretože keď ľudia videli, kto vystupuje z búraného vozidla, okamžite sa zbehli a žiadali o autogramy.

Je teda celkom dosť možné, že Ševčenko začne zápas na lavičke a jeho tím nastúpi len s jedným hrotovým hráčom. Tým bude s takmer stopercentnou pravdepodobnosťou Andrej Voronin. V prípade tejto alternatívy pribudne do zostavy ešte defenzívny stredopoliar Ruslan Rotan. Ukrajinský tréner Oleg Blochin však dáva Ševčenkovi veľkú voľnosť. Ako jediný môže po zápase sadnúť do auta a odísť za svojou manželkou a deťmi. A tak bude len na bývalej hviezde Dynama Kyjev, AC Miláno či Chelsea, či sa rozhodne nastúpiť do zápasu s Francúzmi od úvodného hvizdu.

Francúzsky tréner Laurent Blanc v úvodnom remízovom zápase proti Anglicku šetril nie celkom zdravého záložníka M'Villu. Proti Ukrajine už vychádzajúca hviezda z Rennes nastúpi v základnej zostave, keď nahradí Alou Diarra. Verejnosti nie príliš známy defenzívny štít je pre Francúzsko nepostrádateľným. Mnohí ho doma prirovnávajú k niekdajšej opore zadných radov Claudovi Makelelemu. M'Villa, ktorému je len 21 rokov, disponuje nebývalým prehľadom a vie si dobre vyhovieť s ďalšími hviezdami v záložnej rade. Francúzsku zostava získať jeho zaradením na sile a Ribéry s Nasrim sa budú môcť ešte viac venovať útočeniu.

Pre Francúzsko hrá aj historická štatistika. Z doterajších šiestich vzájomných zápasov Ukrajincov trikrát porazili, trikrát remizovali a ani raz neprehrali.
O zápase bude rozhodovať majiteľ troch supermarketov a jedného kaderníctva Björn Kuipers z Holandska.

Ukrajina má nahrané a tak sa iste bezhlavo nepoženie do útoku. Francúzi budú chcieť kontrolovať hru a pripísať si prvú výhru v skupine. Preto je dobrou voľbou pre stávkarov väčšie percentuálne držanie lopty Francúzov. Ribéry a spol. by tiež mali hrať viac rohových kopov a viackrát vystreliť na bránku Pyatova.
Staviť si môžete tu: https://www.synottip.sk/


Zdroj:
synottip
Foto:
SITA

DISKUSIA