Guatemalčan Arreola uprednostnil Slovan pred MLS

Jairo Arreola (vľavo) v zápasae proti Jamajke
Jairo Arreola (vľavo) v zápasae proti Jamajke

BRATISLAVA - Útok futbalového Slovana Bratislava s najväčšou pravdepodobnosťou vystuží guatemalský reprezentant Jairo Arreola (26). Kým hráč berie účinkovanie v tíme "belasých" ako hotovú vec, podľa generálneho riaditeľa klubu Petra Kašpara k spečateniu kontraktu zatiaľ ešte neprišlo.

Útočník bol podľa vlastných slov ešte nedávno v kontakte s dvoma klubmi zo zámorskej Major League Soccer, no napokon dal prednosť ponuke Slovana.

"Rokoval som s funkcionármi Colorada Rapids a Dallasu. Všetko to však padlo práve v dôsledku ponuky zo Slovenska," citoval Arreolu oficiálny portál MLS. "Vždy som chcel ísť do MLS a možno sa tak jedného dňa aj stane. Je to pre mňa rozhodne zaujímavá súťaž, už len tým, že sa hrá v Amerike, " dodal.

Kašpar povedal, že Arreola už síce s tímom trénera Vladimíra Weissa trénuje, no zatiaľ bez zmluvnej dohody. "K podpisu zatiaľ nedošlo. Myslím si, že behom dvoch dní budú známe mená ďalších hráčov, ktorí prídu do tímu," uviedol Kašpar.

Vedenie sa intenzívne zaoberá aj otázkou nahradenia stopéra Martina Dobrotku. "Tento post samozrejme riešime, máme tu určité alternatívy," dodal.

Arreola, ktorý má na konte dva reprezentačné štarty (0 gólov), doteraz pôsobil v guatemalskom klube CSD Comunicaciones. Podľa portálu MLS sa so Slovanom dohodol na ročnej spolupráci.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA