Ohlasy médií: Alonso strieľal, Španieli bližšie k obhajobe

Radosť Španielov po góle Alonsa
Radosť Španielov po góle Alonsa

DONECK - Ohlasy svetových médií na víťazstvo Španielska nad Francúzskom (2:0) v sobotňajšom štvrťfinále EURO 2012:

ŠPANIELSKO:

Marca: "Španieli prepísali históriu a zdolali Francúzsko v súťažnom zápase vďaka dvom gólom Xabiho Alonsa."
As: "Dva góly Xabiho Alonsa, druhý z jedenástky, poslali Španielsko do semifinále EURO, v ktorom sa v stredu v Donecku stretne s Portugalskom."
El Pais: "Menej Xaviho, viac Xabiho. Dvojgólový strelec bol chrbticou tímu. Fantastické jubileum Xabiho Alonsa. Okrem gólov bol aj hráčom s najlepšími prihrávkami."

FRANCÚZSKO:
L'Equipe: "Plán nevyšiel. Tréner Blanc, sklamaný po vyradení Bleus Španielmi vo štvrťfinále EURO, ľutuje inkasovaný gól z 19. minúty - ak by bol polčas bez gólov, Španieli by mali problémy."
Le Figaro: "Francúzov vyradilo z EURO Španielsko. Dobrodružstvo Bleus sa skončilo vo štvrťfinále po prehre so Španielskom 0:2."
Le Parisien: "Blues vďaka mimoriadne defenzívnej taktike nedostali masjtrov sveta a Európy do úzkych."

BRITÁNIA:
The Independent: "Alonso strieľal, Španieli sa priblížili k obhajobe titulu. Štvrťfinálový triumf Španielov je ich siedme víťazstvo v play off na nulu za sebou."
The Sun: "Dva góly Xabiho Alonsa ukončili desaťročia španielskych problémov s Francúzmi. Za posledných 28 rokov Španieli prehrali s Les Bleus päť kľúčových duelov a raz remizovali. Šampión sa v ďalšom kole stretne s Portugalskom."
The Telegraph: "Dva góly Xabiho Alonsa priniesli Španielsku zaslúžený triumf nad nevýrazným Francúzskom a postup do semifinále proti Portugalsku."


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA