Federer narazí na svojho obľúbenca

Roger FedererRoger Federer Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súboj Rogera Federera s Michailom Južným otvorí štvrťfinálové boje na dažďom pokropenom Wimbledone. Bude to už štrnásty vzájomný duel tenistov na okruhu ATP.

Fenomenálny švajčiarsky hráč bude hrať štvrťfinále grandslamového turnaja už tridsiaty tretíkrát v rade, čo je absolútne unikátna bilancia! Cesta Federera turnajom však nie je zďaleka bezproblémová. Minulý piatok zviedol päťsetovú bitku s Benneteauom, ktorý bol dve loptičky od víťazstva v celom zápase. Rodák z Bazileja však otočil priebeh zápasu z 0-2 na 3-2 na sety. Ani v osemfinále nemal Federer na ružiach ustlané. Hneď v úvode prvého setu začal Švajčiara bolieť chrbát a vyžiadal si ošetrenie. Po ôsmich minútach sa začalo opäť hrať a prvý set dospel až do tajbrejku, v ktorom bol úspešnejší Federer. Mračná nad centrálnym kurtom potom nedovolili pokračovať a opäť bola v permanencii zaťahovacia strecha. Po 30 minútach sa tenisti vrátili na dvorec a stretnutie dohrali. Po setoch 7:6, 6:1, 4:6 a 6:3 mohol Federer sláviť ďalšiu wimbledonskú výhru.

Tiež Južnyj musel na kurte tvrdo bojovať, aby si mohol zahrať štvrťfinále proti svetovej trojke. Uzbek Istomin vzdoroval cez 4 hodiny, nakoniec však so cťou padol v piatom sete v pomere 5:7. Pre Južného je účasť vo štvrťfinále najväčším úspechom na kurtoch v All England Clube. Proti Federerovi sa stretne druhýkrát v krátkom časovom úseku. V generálke na Wimbledone prehral so Švajčiarom na turnaji v Halle hladko 1:6 a 4:6. Bilancia proti Federerovi je veľmi nepriaznivá. Z 13 vzájomných duelov nikdy nesvietilo na svetelnej tabuli meno Južného ako víťaza. Pomer setov potom vyznieva ešte hrozivejšie v prospech Federera - 29:3.

Zápas má jednoznačného favorita. Asi nikto nepredpokladá, že by sa švajčiarsky hráč musel skloniť pred umením Rusa. Tohtoročný Wimbledon však už pripravil množstvo prekvapení, a ako sa ukázalo, tak aj Federer je v tomto roku zraniteľný a stráca viac setov, než bývalo v jeho prípade zvykom.

• Zdroj: synottip