VIDEO Odmena pre Sagana: Nový bicykel Tourminator

Nový bicykel Petra Sagana pre Tour de France
Nový bicykel Petra Sagana pre Tour de France

BRATISLAVA - Popularita slovenského cyklistu Petra Sagana rastie závratnou rýchlosťou. Triumfy a skvelé špurtérske výkony po celom svete vzbudzovali pozornosť súperov, odborníkov aj fanúšikov, ale doterajší vrchol kariéry prišiel v 1. etape Tour de France 2012. Mladík zo Žiliny naplno predviedol svoje silné stránky a v závere nedal šancu žiadnemu súperovi.

Hneď po víťazstve dostal Sagan úplne nový bicykel, na ktorom bude jazdiť v ďalšom priebehu podujatia. 

Ešte pred pretekmi prišiel do Liquigasu nový bicykel, "ušitý" priamo pre Petra Sagana, od americkej spoločnosti Cannondale, ktorá je jedným zo sponzorov tímu. Samotný šéf Cannondalu povedal Slovákovi, že ak vyhrá etapu na TdF, dostane nový bicykel podľa svojho uváženia.

Peter Sagan, v poslednom čase prezývaný ,"slovenský Terminátor" si pochopiteľne prial, aby to bol bicykel v tomto duchu. A po najväčšom úspechu kariéry sa mu sen splnil. Zástupcovia tímu mu odovzdali "pracovný nástroj" s neopakovateľným dizajnom. Má čierny rám, zelené a biele doplnky, nechýba hlava slávneho Terminátora a ďalšie zaujímavosti. Bicykel robila špičková talianska dizajnérka z Bologne a veľavravný je nápis na ráme - Tourmninator. 


Zdroj:
športky, ts, petersagan.net
Foto:
petersagan.net

DISKUSIA