Murrayho pochvala Federerovi: Stále hrá úžasný tenis

Andy Murray
Andy Murray

LONDÝN - Víťaz tenisového turnaja vo Wimbledone Roger Federer si podľa Škóta Andyho Murrayho, ktorého Švajčiar vo finále zdolal, zaslúži byť hodnotený podobne ako futbalista Pelé alebo boxer Muhammad Ali. Federer v nedeľňajšom finále Wimbledonu zvíťazil 4:6, 7:5, 6:3, 6:4 a získal tak svoj siedmy singlový titul v All England Clube a celkovo svoj sedemnásty z grandslamových turnajov.

Federer (30) sa tak po dvoch rokoch vrátil na post svetovej tenisovej jednotky. Podľa zdolaného Škóta by Federerov triumf nemal byť ohodnotený len ako tenista, ale ako hráč, ktorý sa zaradí medzi legendy v histórii športu.

"Je tu on i Rafael Nadal. Obaja sú skvelí športovci," povedal Andy Murray. "Roger hrá stále úžasný tenis. Mnoho ľudí sa ma pýta, či to stále zvláda. Ak sa pozriete v minulosti na jeho zápasy, ktoré prehral, vždy stratil zápas len veľmi tesným výsledkom. Je vynikajúci a zaslúži si to. Nedali by vám titul tenisovej jednotky, ak by ste si ho nezaslúžili. Má za sebou skvelé týždne," dodal zdolaný wimbledonský finalista na margo svojho súpera.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA