Sagan: Greipel o chĺpok lepší, som bližšie k svojmu cieľu

Peter Sagan si aj po 13. etape obliekol zelený dres
Peter Sagan si aj po 13. etape obliekol zelený dres

LE CAP D´AGDE - Slovenský reprezentant Peter Sagan pokračuje v skvelých výkonoch na Tour de France, keď v 13. etape z Saint-Paul-Trois-Chateaux do Le Cap d'Agde (217 km) obsadil druhé miesto.

Cyklista z tímu Liquigas-Cannondale prehral až na cieľovej páske o niekoľko centimetrov v súboji s Nemcom Andrem Greipelom z tímu Lotto-Belisol. Ten sa v deň francúzskeho štátneho sviatku tešil z tretieho etapového triumfu.

 

"Etapa bola dosť náročná, otvorená, fúkal od mora miestami silný vietor, ale celý náš tím dobre pracoval. Kým po štvrtkovej etape som sa cítil dosť unavený, teraz to bolo v pohode. Sústredil som sa opäť na rýchlostnú prémiu, avšak pred nami už bola osmička jazdcov, ale chcel som ukoristiť body a som rád, že som prišiel v pelotóne ako prvý pred Greipelom a Gossom. Potom sme sa už sústredili na záver etapy. Asi 70 km pred cieľom som nemal defekt, ale prilepila sa mi na koleso páska a ťukala mi do neho, tak som radšej menil koleso. Veľa práce v závere urobilo Lotto pre Greipela, takže mu blahoželám k prvenstvu. Pred cieľom to však výborne rozbehol Wiggins, ja som sa snažil držať tempo s Hagenom a potom som si to rozdal s Greipelom, ale dnes bol o chĺpok lepší. Nevadí, pripísal som si ďalšie body do súťaže o zelený dres a som každým dňom bližšie k svojmu cieľu. Kde beriem tu silu? Možno aj preto, že niektoré etapy vypustím, oddýchnem si, takže mám dostatok síl. V nedeľu je na programe náročná etapa, ale v pondelok by som to mohol znova skúsiť, ale nepredbiehajme a ako vravím – uvidíme," sprostredkoval slová Sagana jeho manažér Jozef Korbel.

"Posledné metre som šiel na plný plyn. Mal som Sagana pri zadnom kolese a som rád, že som ho zdolal," povedal Greipel.

"Možno sa nám ešte podarí štvrtý etapový triumf, ale boj o zelené tričko bude ťažký, Sagan má veľa bodov," skonštatoval Greipelov tímový šéf Marc Sergeant.

Bodovacia súťaž: 1. Peter Sagan (SR) 296, 2. André Greipel (Nem.) 232, 3. Matthew Goss (Aus.) 203, ... 11. Peter Velits 76, 86. Martin Velits (obaja SR) 10


Zdroj:
TASR, SITA, youtube
Foto:
SITA

DISKUSIA