Štadión v Trnave by mal byť v roku 2014: Ešte atraktívnejší

Vizualizácia City Areny v Trnave
Vizualizácia City Areny v Trnave

TRNAVA - V novembri 2011 predstavili v Trnave projekt nového futbalového štadióna od spoločnosti Euro Max Slovakia s názvom City Arena - Štadión Antona Malatinského. Predbežná cena investície bola 68 miliónov eur, teraz by mala byť navýšená na 76 miliónov.

Ubehlo pár mesiacov a projekt sa posunul do ďalšej fázy. Isté je však zatiaľ iba to, že Spartak dohrá sezónu 2012/2013 na súčasnom štadióne bez akýchkoľvek úprav. Informoval o tom portál trnavskyhlas.sk. Práce by sa mali začať až po skončení ročníka. 

Potvrdil to predseda predstavenstva investora City Arena Pavol Adamec po podpise Memoranda o spolupráci s mestom Trnava. Stalo sa tak v prítomnosti primátora Vladimíra Butka a jedného zo zástupcov investora Jozefa Čechoviča.

"Vnímame tento moment len ako štartovaciu čiaru. Posúva projekt dopredu, ale uvedomujeme si, že nás čaká ešte veľa práce. Zatiaľ postupujeme podľa harmonogramu prác. Projekt máme v súčasnej fáze rozpracovaný pre územné rozhodnutie asi na 60 percent. Zapracovali sme pripomienky inštitúcií, čo čiastočne zmenilo vizuálny vzhľad City Areny. Teraz ju však vnímam ako ešte atraktívnejšiu,“ uviedol Adamec pre web trnavskyhlas.sk

Investor rieši projektové a legislatívne úkony, koncom roka očakáva právoplatné územné rozhodnutie. Stavebné povolenie by mohlo byť podľa Adamca na svete v druhom kvartáli roka 2013. 

Pri prvých odhadoch sa hovorilo o dvadsaťtisícovej kapacite, aktuálne investor pracuje s číslom 17 500 divákov. "Pristúpili sme k tejto zmene z dvoch dôvodov. Vzhľadom na vyjadrenia orgánov, ktoré majú kompetenciu sa k veci vyjadrovať, sme museli upraviť výšku zástavby. Zapracovali sme zároveň novú vybavenosť priestorov, čím ubudli ďalšie miesta,“ vysvetlil Adamec, ktorý je zároveň hlavný architekt projektu a dodal: "Považujeme však túto kapacitu za úplne dostačujúcu na športové i spoločenské akcie. V projekte stále rátame s rezervou, ktorá vzniká tým, že západná tribúna zostane v pôvodnej podobe. V prípade potreby sa vo vzdialenej budúcnosti môže uvažovať o zvýšení kapacity v tejto časti hľadiska."

"Pre nás je dôležité, že cítime podporu pre projekt zo všetkých strán. Veríme, že tak to bude i naďalej a záverom roka 2014 sprístupníme návštevníkom nielen nový štadión ale aj ostatné funkcie City Areny," doplnil Adamec.

Primátor Vladimír Butko uviedol, že výstavba komplexu posúva Trnavu dopredu.  "To, čo vidno na vizualizácii podporí život v tomto meste. Veľmi sympatické mi je heslo, ktoré sprevádza projekt Tvoríme novú Trnavu. Menila sa stáročiami a toto je jeden z podobných krokov. Ako fanúšik Spartaka sa chcem dožiť toho, aby tu vnikol nový štadión. Mojím tajným želaním je, aby Trnava bola prvá na Slovensku, kde vznikne takýto moderný stánok.“

Hlavným akcionárom je majiteľ Spartaka Vladimír Poór. Štadión je projektovaný podľa technických parametrov a požiadaviek UEFA a FIFA. Súčasťou areálu bude dvojpodlažné podzemné parkovisko, 120-lôžkový hotel, administratívne priestory a obchodné centrum s multikinom. Celý komplex bude spĺňať štandardy moderných stavieb vrátane ekologických technológií a energetickej úspornosti. Celá realizácia zhltne podľa predpokladov 76 miliónov eur.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky, ts, trnavskyhlas.sk
Foto:
Euro Max Slovakia

DISKUSIA