VIDEO Gólová lahôdka Henryho rozhodla o výhre NY

Thierry HenryThierry Henry Zdroj: internet

NEW YORK - Francúzsky veterán Thierry Henry potvrdil v 20. kole zámorskej MLS svoje kanonierske schopnosti a výstavným gólom rozhodol o triumfe New Yorku Red Bulls nad Chicagom Fire.

Newyorský tím chcel po troch zápasoch bez výhry konečne naplno zabodovať a v šesťbodovom súboji sa mu to napokon podarilo. O všetkom rozhodla situácia zo 71. minúty, kedy bývalý kanonier Arsenalu využil dlhú prihrávku krajana Le Touxa, loptu si ukážkovo spracoval na prsiach a ľavačkou ju poslal nechytateľne do opačného rohu bránky bezmocného Seana Johnsona.

"Bol to útočnícky inštinkt," povedal Henry po zápase pre nydailynews.com a dodal: "Dostal som skvelú prihrávku, skúšal som trafiť bránku a skončilo to krásne v sieti. Niekedy to tam padne a niekedy takéto strely končia katastrofálne. Nikdy som sa však nebál podobného zakončovania, toto ma baví. Presne takýto impulz som po zranení potreboval."

Pre Henryho to bol desiaty gól v sezóne, pričom naposledy skóroval 28. apríla, následno ho trápilo zranenie. Na trávniku strávil ešte desať minút a vystriedal ho Cooper. New York je v tabuľke Východnej konferencie na druhom mieste, na Sporting Kansas City stráca jeden bod.

Francúzska hviezda ako keby chcela odpovedať na dva utešené góly svojho priateľa Davida Beckhama zo zápasu Portland Timbers - Los Angeles Galaxy.

Anglický hráč sa strelecky prezentoval aj dnes proti Vancouveru, keď znižoval na 1:2. LA napokon vybojovalo bod za remízu 2:2.

"Radšej by som bol pri víťaznom góle, ale každý gól poteší, pretože nie som žiadny kanonier," uviedol Beckham.

• Zdroj: športky, ts, youtube