Kopp nespokojný so svojím výkonom, mrzia ho osmičky

Pavol Kopp
Pavol Kopp

LONDÝN - Pavol Kopp pred štyrmi rokmi na olympijských hrách v Pekingu príjemne prekvapil, keď sa piatym miestom v ľubovoľnej pištoli 60 postaral o najlepší výsledok slovenských športových strelcov v čínskej metropole.

V sobotu absolvoval v Londýne na hrách XXX. olympiády svoju súťaž vo svojej menej obľúbenej a menej úspešnej disciplíne - vzduchovej pištoli. Výkonom 576 bodov sa vo výsledkovej listine zaradil na 21. miesto, o sedem pozícií tým vylepšil svoj pekinský výsledok. "

O spokojnosti však vôbec nemôžem hovoriť, aj keď som sa zlepšil v porovnaní s Pekingom. Nie, nečakal som, že sa dostanem do finále, ale počítal som s aspoň o tri - štyri body lepším výkonom," začal hodnotenie svojho úvodného vystúpenia 33-ročný pištoliar SŠŠR MV SR.

V druhej, tretej a šiestej položke "strelil" dokonca osmičku, čo by sa strelcovi jeho kalibru nemalo stávať. "Tie tri osmičky ma mrzia, to by sa vo vzduchovej pištoli naozaj nemalo stávať. Verím, že v ľubovoľnej pištoli to bude lepšie výsledkovo i pokiaľ ide o výkon. Uvidím, čo spraví so mnou osemdňová súťažná pauza, ktorá ma teraz čaká," dodal Pavol Kopp.

Od spokojnosti mal ďaleko aj jeho osobný a zároveň reprezentačný tréner Ivan Némethy. "Paľo nemôže byť spokojný so svojím vystúpením. Bol úplne zbytočne nervózny. Nečakané osmičky mu potom úplne vzali vietor z plachiet," skomentoval vystúpenie svojho zverenca skúsený kormidelník. "Ľubovoľná pištoľ je jeho silnejšou stránkou, verím, že tam sa ukáže v lepšom svetle," dodal Ivan Némethy.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA