VIDEO Tesná výhra Realu Madrid nad mexickým Santosom

Pepeho stret s GomezomPepeho stret s Gomezom Zdroj: SITA

LAS VEGAS - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v prípravnom zápase v Las Vegas nad mexickým Santosom Laguna 2:1. O triumfe "bieleho baletu" rozhodol nemecký reprezentant Sami Khedira.

Vo štyridsaťstupňovej horúčave na štadióne v Las Vegas otvoril skóre po štvrť hodine stredopoliar Xabi Alonso, lenže mexický tím o jedenásť minút zásluhou Christiana Suáreza vyrovnal. Portugalský útočník Cristiano Ronaldo si síce pri každom kontakte s loptou mohol vychutnávať hluk 29 tisíc fanúšikov, strelecky sa ale nepresadil. Zastúpiť ho tak musel Nemec Sami Khedira. Osemnásť minút pred koncom sa od jeho tváre odrazila loptu do siete potom, čo ju brankár Oswaldo Sánchez vyboxoval.

"Bola to pre nás veľká česť. Dnes už žiadne priateľské zápasy nie sú, každý chce vždy vyhrať a ja som aj cez prehru s výkonom spokojný," uviedol tréner mexického tímu Benjamin Galindo.

Real Madrid - Santos Laguna 2:1 (1:1)
Góly: 14. Xabi Alonso, 72. Khedira - 25. Suárez

• Zdroj: TASR, ČTK, footyroom