Športová tragédia Číňana Sianga: Pád na prvej prekážke

Liou Siang
Liou Siang

LONDÝN - Olympijský sen šampióna z Atén čínskeho šprintéra Liou Sianga (29) na OH v Londýne skončil na prvej prekážke. Jeden z favoritov behu na 110 m cez prekážky narazil chodidlom hneď pri prvom skoku, stratil rovnováhu a spadol na zem. Následne vstal a na ľavej nohe doskákal k štartu.

Siang tak pokračuje v prekliatí z OH v Pekingu, kde sa pre zranenie musel odhlásiť. Po nevydarenom vystúpení v rodnej krajine absolvoval operáciu pravého chodidla a minulý rok sa na majstrovstvách sveta vrátil v takmer ideálnej forme, keď si vybojoval striebornú medailu. 

Do Londýna však prišiel znova hendikepovaný zranením. Pred štartom rozbehu mal zabandážovanú "achilovku" na pravej nohe.

"Rešpektujem ho a mám ho rád. Musí to byť pre neho skutočne ťažké. Je mi to naozaj ľúto. Neviem, čo na to povedať, proste nemám slov," uviedol Maďar Balázs Baji, ktorý skončil v danom rozbehu piaty.

"Neželal by som to ani môjmu najväčšiemu nepriateľovi. Pre mňa je to jeden z najlepších prekážkarov na svete. Nerád vidím takéto veci," vyhlásil víťaz rozbehu Andrew Turner.

"Je to hrozné, čo sa stalo jednému z najlepších prekážkarov všetkých čias. Je to proste tragédia. Dúfam, že bude v poriadku. Ak v behu cez prekážky zasiahnete prekážku, dostať sa späť je takmer nemožné. Každý je tu vynikajúci - toto sú olympijské hry. Je veľká škoda, že sa to stalo Liouovi. Tešil som sa na súperenie s ním," uviedol Američan Aries Merritt, ktorý vyhral svoj rozbeh v čase 13,07 sekúnd.

Liou Siang

Liou Siang

Liou Siang

Liou Siang

Liou Siang

Liou Siang


Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA