Kórea vyradila vo štvrťfinále Rusky, obrat Nórska s Brazíliou

Momentka zo zápasu Brazília - NórskoMomentka zo zápasu Brazília - Nórsko Zdroj: SITA

LONDÝN - Hádzanárky Nórska si v prvom štvrťfinále olympijského turnaja poradili s Brazíliou 21:19, Španielky neskôr zdolali Chorvátsko 25:22 a Kórea vyhrala nad Ruskom tesne 24:23.

Obhajkyne olympijského titulu Nórky dokázali nad Brazíliou zvíťaziť aj napriek šesťgólovému manku, keď na začiatku druhého polčasu prehrávali 9:15. Nórske hádzanárky sú nielen obhajkyne triumfu z Pekingu 2008, ale aj úradujúce majsterky sveta a Európy.

"V druhom polčase sme nedokázali prelomiť silnú nórsku defenzívu. Naopak, súperky vyrážali do bleskových protiútokov, čo nám robilo veľké problémy," povedal po zápase dánsky tréner výberu Brazílie Morten Soubak.

Jeho náprotivok Hergeirsson uviedol: "Pred prestávkou sme sa nevedeli zorganizovať v obrane. Po zmene strán sme našli svoj rytmus a napokon doviedli duel do víťazného konca."

V semifinále nastúpia reprezentantky severskej krajiny proti Kórejskej republike, ktorá v dráme zdolala Rusko 24:23. Gwon Han-na skórovala šesťkrát za Kórejčanky, ktoré vyhrali OH v roku 1988 a v Pekingu skončili tretie.

"Je príliš skoro hovoriť o titule, ešte nás čakajú dva ťažké zápasy. Oddýchneme si chvíľu a potom sa budeme koncentrovať na semifinále," povedala Ryu Eun-hee.

V štvrťfinálovom súboji medzi Španielskom a Chorvátskom zažiarila so siedmimi gólmi Elisabeth Pinedo Saenzová. Pre krajinu z Pyrenejského polostrova je to premiérová účasť v semifinále olympijského turnaja.

"Stále nemôžem uveriť tomu, že sme stále na turnaji," uviedla po postupe Pinedo Saenzová. "Išli sme krok za krokom, je to neuveriteľné," dodal tréner Španielska Jorge Duenas.

Prekvapujúco sa medzi štyri najlepšie celky dostala aj Čierna Hora po triumfe nad Francúzskom 23:22.

Brazília - Nórsko 19:21 (13:9)
Najviac gólov: Nascimentová 5, Cavaleirová a Dinizová po 3 - Korenová 5, Breivangová 4, Alstadová 3

Španielsko - Chorvátsko 25:22 (13:12)
Najviac gólov: Pinedová Saenzová 7, Alonsová Bernardová a Fernandezová Ibaňezová po 3 - Tatariová 5, Penezičová a Zebičová po 3

Rusko - Kórejská republika 23:24 (11:14)
Najviac gólov: Postnovová, Levinová po 5, Žilinskaite 4 - Gwon Han Na 6, Woo Sun Hee a Rju Eun Hee po 5

Francúzsko - Čierna Hora 22:23 (13:13)
Najviac gólov: Signateová 5, Ayglonová a Pineauová po 3 - Popovičová a Bulatovičová po 6, Radičevičová 4

Semifinálový program:
Štvrtok 9. augusta: Nórsko - Kórejská republika (18:00), Španielsko - Čierna Hora (21:30)

• Zdroj: TASR, SITA