Kmeťová sa medzi elitou nepredstaví, v K1 iba do B-finále

Ivana Kmeťová
Ivana Kmeťová

LONDÝN - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová nepostúpila do A-finále K1 na 200 m na OH 2012 v Londýne. Zverenka trénera Filipa Petrlu obsadila v druhom semifinále piate miesto s vyše sekundovou stratou na Rusku Nataliu Lobovovovú, čo v silnej konkurencii stačilo iba na účasť v B-finále.

Kmeťová tak bude bojovať o konečnú 9.-16. priečku. Šprint je pre najlepšiu slovenskú kajakárku doplnkovou disciplínou, v K2 na 500 m obsadila spoločne s Martinou Kohlovou konečnú 13. priečku.

Do ďalších bojov postupovali prvé dve kajakárky plus dve najlepšie podľa časov z troch semifinále. Z Kmeťovej rozjazdy si priamu účasť v boji o medaily zabezpečili Ruska Natalia Lobovová a Britka Jess Walkerová.

"Prišla som sem na 200-ku ako nováčik medzi baby, ktoré sa na ňu špecializujú. Poriadne som ani nevedela, do čoho idem. V rozjazde som mala v mysli, že Juhoafričanka sa tu tiež dostala iba cez voľnú kartu, chcela som to ukontrolovať, postupovalo až šesť lodí zo siedmich. V semifinále som už nechala na trati všetko. Išla som v prvej dráhe a vôbec som nevnímala okolie. V cieli to bolo dosť tesné, ale keď mi pripojili meno k 'béčku', bola som veľmi rada," povedala po semifinále Kmeťová.

200 m - K1: I.: 1. Lisa Carringtonová (N. Zél.) 40,528, II.: 1. Natalia Lobovová (Rus.) 41,413,..5. Ivana Kmeťová (SR) 42,510, III.: 1. Natasa Douchevová-Janicsová (Maď.) 40,570


Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA