Bronz v hádzanej po veľkej dráme pre Španielky

Španielky oslavujú brondŠpanielky oslavujú brond Zdroj: SITA

LONDÝN - Reprezentantky Španielska v hádzanej zvíťazili v zápase o 3. miesto na Hrách XXX. olympiády v Londýne nad výberom Kórejskej republiky 31:29 až po dvojnásobnom predĺžení a získali bronzové medaily.

Zverenky trénera Jorgeho Dueňasa po vyrovnanom prvom polčase v druhej časti viackrát viedli, ale Kórejčanky 50 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnali na 24:24. O víťazkách sa v prvom predĺžení nerozhodlo, v druhom už mali miernu prevahu španielske hádzanárky.

Španielky získali cenný kov prvýkrát v histórii. Reprezentantky Kórejskej republiky nezískali medailu naposledy na OH 2000 v Sydney.

Kórejská republika - Španielsko 29:31 po dvojnásobnom predĺžení (28:28, 24:24, 13:13)
Najviac gólov: Gwon Han-na 6, Džo Hjo-bi 5, Woo Sun-hee 4 - Albertová-Franciscová a Fernándezová-Molinosová po 5, Fernándezová-Ibaňezová 4