Beck zdolal v 1. kole kvalifikácie US Open Kuznetsova

Karol BeckKarol Beck Zdroj: internet

NEW YORK - Slovenský tenista Karol Beck nasadený ako dvadsiaty štvrtý zvíťazil v zápase 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže na US Open v New Yorku nad domácim reprezentantom Alexom Kuznetsovom za 145 minút 5:7, 6:3, 6:4.

V rozhodujúcom sete pritom prehrával 2:4. V 2. kole kvalifikácie si zmeria sily s Austrálčanom Brydanom Kleinom, 244. v hodnotení. Už má istotu 8 bodov do počítačového poradia a prémie 5775 dolárov.

Išlo o premiérový vzájomný duel niekdajšieho 36. muža renkingu Becka (momentálne 142. post) s kyjevským rodákom Kuznetsovom (205.). Po svojom prieniku z kvalifikácie do 3. kola Wimbledonu 2011 ťahal Beck na vrcholnej úrovni šnúru štyroch prehier. Zvolenský rodák si práve na medzinárodných otvorených majstrovstvách Spojených štátov amerických v sezóne 2004 utvoril osobné maximum na úrovni veľkej štvorky v podobe osemfinálového 4. kola, v ktorom vtedy nestačil na Austrálčana Lleytona Hewitta. Medzičasom v hlavnej súťaži na tomto turnaji neuspel v žiadnom zápase. Vlani zverenec Jána Krošláka odstúpil po úvodnom sete duelu 1. kola "main draw" s Argentínčanom Diegom Junqueirom.

Karol Beck (SR-24) - Alex Kuznetsov (USA) 5:7, 6:3, 6:4