VIDEO Góly Šestáka, Breznaníka a Bakoša, Liverpool nezaváhal

Callum Patterson a Jack RobinsonCallum Patterson a Jack Robinson Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti českého klubu Slovan Liberec remizovali v prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2012/2013 s ukrajinským Dnipro Dnepropetrovsk 2:2. Domáci prehrávali už 0:2, no po hodine hry najskôr znížil slovenský stredopoliar Michal Breznaník a v poslednej minúte vyrovnal z pokutového kopu Lukáš Vácha.

Gólovo sa presadil aj útočník Stanislav Šesták, ktorý jedným presným zásahom prispel k triumfu tureckého Bursasporu nad holandských Twente Enschede v pomere 3:1.

Tretím úspešným strelcom spod Tatier bol útočník Marek Bakoš z Viktorie Plzeň, ktorého gól však iba zmiernil prehru jeho tímu v belgickom Lokerene v pomere 1:2. Bránu hostí strážil Matúš Kozáčik, ktorého prekonal najprv tuniský útočník Hamdi Harbaoui a v nadstavenom čase z pokutového kopu aj srbský stredopoliar Miloš Marič.

Poľská Legia Varšava v bráne s Dušanom Kuciakom remizovala na domácej pôde s nórskym Rosenborgom Trondheim 1:1. Jedinú loptu za chrbát slovenského gólmana dostal český stredopoliar Bořek Dočkal.

Výhodu domáceho prostredia nevyužil turecký Trabzonspor, ktorý v zostave s Marekom Saparom uhral s maďarským Videotonom Székesfehérvár len bezgólovú remízu.

Mimoriadne cenné víťazstvo na ihrisku favorizovaného Feyenoordu Rotterdam mali na dosah hráči Sparty Praha, ktorí vďaka dvom gólom Václava Kadleca viedli do 60. minúty 2:0, v nadstavenom čase však zariadil remízu 2:2 efektnou pätičkou striedajúci Anass Achahbar.

Rumunská Steaua Bukurešť, premožiteľ Spartaka Trnava v 3. predkole, zvíťazila na ihrisku litovského Ekranasu gólmi srbského obrancu Novaka Martinoviča a útočníka Adriana Popu 2:0, čím si vytvorila pred odvetou výbornú východiskovú pozíciu.

Anglický Newcastle United len remizoval na pôde gréckeho Atromitosu Atény 1:1, za účastníka Premier League skóroval v závere prvého dejstva Ryan Taylor. Ruská Anži Machačkala zvíťazila nad holandským AZ Alkmaar 1:0, keď sa o jediný gól stretnutia postaral v druhom polčase útočník z Pobrežia Slonoviny Lacina Traoré.

Odvetné stretnutia sú na programe vo štvrtok 30. augusta, víťazi postúpia do skupinovej fázy súťaže.

Anži Machačkala (Rus.) - AZ Alkmaar (Hol.) 1:0 (0:0)
Gól: 51. L. Traoré

Neftči Baku (Azer.) - APOEL Nikózia (Cyp.) 1:1 (0:0)
Góly: 82. M. Şükürov (z pok. kopu) - 83. S. Benachour

Tromsö (Nór.) - Partizan Belehrad (Srb.) 3:2 (1:1)
Góly: 37. Prijovič, 77. Björck, 82. Mbodji - 43. Markovič, 84. Mitrovič

FK Ekranas (Lit.) - Steaua Bukurešť (Rum.) 0:2 (0:1)
Góly: 36. Martinovič, 76. A. Popa

Slovan Liberec (ČR) - Dnipro Dnepropetrovsk (Ukr.) 2:2 (0:1)
Góly: 62. M. BREZNANÍK, 90. Vácha (z pok. kopu) - 43. Konopľanka, 49. M. Nascimento
Michal Breznaník odohral celý zápas, Martin Tóth (obaja Liberec) nefiguroval v zápise o stretnutí

AIK Štokholm (Švéd.) - CSKA Moskva (Rus.) 0:1 (0:0)
Gól: 62. K Honda

Legia Varšava (Poľ.) - Rosenborg Trondheim (Nór.) 1:1 (1:0)
Góly: 42. Kosecki - 80. Dočkal
Dušan Kuciak (Legia) odchytal celý zápas

FC Atromitos (Gréc.) - Newcastle United (Angl.) 1:1 (1:1)
Góly: 24. Epstein - 45.+ R. Taylor

FK Molde (Nór.) - SC Heerenveen (Hol.) 2:0 (1:0)
Góly: 31. Eikrem, 90. Moström

FC Šeriff Tiraspoľ (Mold.) - Olympique Marseille (Fr.) 1:2 (1:1)
Góly: 27. Pajovič - 18. a 53. J. Ayew

Bursaspor (Tur.) - FC Twente (Hol.) 3:1 (1:1)
Góly: 40. a 82. P. Battala, 53. S. ŠESTÁK - 31. N. Chadli
Stanislav Šesták (Bursaspor) hral do 53. min

Dinamo Bukurešť (Rum.) - Metalist Charkov (Ukr.) 0:2 (0:1)
Góly: 9. Cleiton Xavier, 57. Cristaldo

FC Luzern (Švaj.) - KRC Genk (Belg.) 2:1 (1:1)
Góly: 7. Rangelov, 71. A. Winter - 12. Vossen

Trabzonspor (Tur.) - FC Videoton Fehérvár (Maď.) 0:0
Marek Sapara odohral celý zápas, Róbert Vittek sedel iba na lavičke náhradníkov a Marek Čech (všetci Trabzonspor) nefiguroval v zápise o stretnutí. Tomáš Tujvel (Videoton) sedel na lavičke náhradníkov.

F91 Dudelange (Lux.) - Hapoel Tel Aviv (Izr.) 1:3 (1:3)
Góly: 20. A. Joachim - 4. J. Caillet (vlastný gól), 19. Ben Haim (z pok. kopu), 26. E. Cohen

Feyenoord Rotterdam (Hol.) - Sparta Praha (ČR) 2:2 (0:2)
Góly: 60. M. Nelom, 90.+ Achahbar - 23. a 27. V. Kadlec
Peter Grajciar (Sparta) nefiguroval v zápise o stretnutí

FC Midtjylland (Dán.) - Young Boys Bern (Švaj.) 0:3 (0:1)
Góly: 42. Bobadilla, 81. Farnerud, 90.+ Costanzo, ČK: 72. Rasmussen (Midtjylland)

DVSC Debrecín (Maď.) - Club Bruggy (Belg.) 0:3 (0:0)
Góly: 58. Blondel, 77. Rafaelov, 90.+ C. Bacca, ČK: 45.+ L. Ramos (Debrecín)

KSC Lokeren (Belg.) - Viktoria Plzeň (ČR) 2:1 (1:1)
Góly: 10. Harbaoui, 90.+ Marič (z pok. kopu) - 29. M. BAKOŠ
Marek Bakoš odohral celý zápas, Michal Ďuriš hral do 85. min, Matúš Kozáčik odychtal celý zápas, Marián Čišovský (všetci Plzeň) nefiguroval v zápise o stretnutí

PAOK Solún (Gréc.) - Rapid Viedeň (Rak.) 2:1 (0:1)
Góly: 69. a 83. Athanasiadis - 25. D. Alar, ČK: 74. C. Lazar (PAOK)
Ján Novota (Rapid) sedel na lavičke náhradníkov

FC Heart of Midlothian (Škót.) - FC Liverpool (Angl.) 0:1 (0:0)
Gól: 78. A. Webster (vlastný gól)
Martin Škrtel (Liverpool) nefiguroval v zápise o stretnutí

FC Vaslui (Rum.) - Inter Miláno (Tal.) 0:2 (0:1)
Góly: 23. Cambiasso, 73. Palacio

Slask Vroclav (Poľ.) - Hannover 96 (Nem.) 3:5 (1:3)
Góly: 34. Jodlowiec, 54. Patejuk, 61. Kazmierczak - 7. a 82. L. Andreasen, 25. Schlaudraff, 40. Stindl, 85. Schmiedebach
Patrik Mráz odohral celé stretnutie, Marián Kelemen (obaja Slask) sedel na lavičke náhradníkov

FC Motherwell (Škót.) - UD Levante (Šp.) 0:2 (0:1)
Góly: 42. Juanlu, 62. N. El Zhar, ČK: 77. Hutchinson (Motherwell)

CZ Belehrad (Srb.) - Girondins Bordeaux (Fr.) 0:0

Athletic Bilbao (Šp.) - HJK Helsinki (Fín.) 6:0 (3:0)

Góly: 25. a 51. Aduriz, 31. a 57. Susaeta, 42. I. Pérez, 84. Iraola

CS Marítimo (Portug.) - FC Dila Gori (Gruz.) 1:0 (0:0)
Gól: 64. Fidelis

ND Mura 05 (Slovin.) - Lazio Rím (Tal.) 0:2 (0:1)