Gólostroj Bosny a Hercegoviny, víťazne aj Grécko

Radosť hráčov Bosny a HercegovinyRadosť hráčov Bosny a Hercegoviny Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Okrem súboja Slovenska s Litvou vstúpili do kvalifikačných bojov o MS 2014 aj ďalšie tímy v G-skupine. Lichtenštajnsko privítalo Bosnu a Hercegovinu, no návšteva ju príliš nepotešila, keďže hostia si z Vaduzu odniesli vysoké víťazstvo 8:1.

Futbalový trpaslík dokázal vzdorovať útokom hosťujúcich hráčov úvodných dvadsaťpäť minút, no potom už lichtenštajnská obrana skolabovala. V 26. odštartoval bosniansky gólostroj Zvjezdan Misimovič, ktorý o ďalších päť minút pridal aj druhý zásah. Do konca úvodného polčasu sa dvoma gólmi prezentoval aj Vedad Ibiševič a definitívne rozhodol o víťazovi. Domáci si však nevydýchli ani po zmene strán. Krátko po výkope dal o sebe vedieť vyhlásený kanonier Edin Džeko a bolo 5:0. V 61. minúte síce striedajúci Christen znížil, no vzápätí Džeko pridal svoj druhý zásah a v 80. minúte skompletizoval hetrik. Chvíľu neskôr sa to isté podarilo aj Ibiševičovi, ktorý uzavrel na konečných 8:1.

V druhom zápase vyhrali Gréci na pôde Lotyšska 2:1. Domáci sa dostali do vedenia v závere polčasu vďaka Caunovmu gólu z jedenástky, no v druhom polčase otočili hostia skóre vo svoj prospech. O góly sa postarali v 57. minúte Spyropoulos a v 69. Gekas.

Lichtenštajnsko - Bosna a Hercegovina 1:8 (0:4)
Góly: 61. Christen - 26. a 31. Misimovič, 34., 40. a 83. Ibiševič, 46., 63. a 80. Džeko. Rozhodoval: Borg (Malta), ŽK: Christen, Beck (obaja Lich.)

Lichtenštajnsko: Jehle - Quintans, Stocklasa, Kaufmann, Oehri, Erne (71. Beck), Flatz (46. Christen), Polverino, Burgmeier - N. Hasler (89. Eberle), D. Hasler

Bosna a Hercegovina: Begovič - Sunjič, Spahič, Vranješ - Vršajevič, Pjanič (79. Vrančič), Zahirovič (79. Ibričič), Misimovič (79. Svraka), Salihovič - Ibiševič, Džeko

Lotyšsko - Grécko 1:2 (1:0)
Góly: 42. Cauna (z 11m) - 57. Spyropoulos, 69. Gekas. Rozhodoval: Bebek (Chor.), ŽK: Gorkšs, Lukjanovs, Klava - Tziolis, Maniatis

Lotyšsko: Vanins - Krjauklis, Klava, Ivanovs, Gorkšs - Laizans (80. Gauračs), Fertovs (75. Rugins) - Lukjanovs, Višnakovs (75. Verpakovskis), Cauna - Rudnevs

Grécko: Karnezis - Torossidis, Papadopoulos, Sokratis, Spyropoulos - Katsouranis, Maniatis, Tziolis, Fortounis (80. Holebas) - Mitroglu (46. Samaras, 68. Ninis), Gekas

• Zdroj: TASR, daylimotion.com