Brazília v príprave zdolala JAR gólovým zásahom Hulka

Oslavujúci HulkOslavujúci Hulk Zdroj: SITA

SAO PAULO - Striedajúci útočník Hulk rozhodol o víťazstve 1:0 futbalistov Brazílie nad JAR v piatkovom prípravnom stretnutí v Sao Paule. Na Estádio do Morumbi bol hráč, ktorý tento týždeň prestúpil z Porta do Petrohradu, najnebezpečnejším hráčom domáceho favorita.

Odmenou mu bol gól, keď dorazil vyrazenú strelu Davida Luiza. Hostia okamžite reklamovali ofsajd, ale argentínski arbitri na ich protesty nereagovali. Brazílčania štvrtýkrát v rade zdolali JAR o jeden gól, predtým trikrát uspeli v Johannesburgu - dvakrát v príprave a raz v semifinále Pohára konfederácií 2009.

Po stretnutí sa opäť diskutovalo o hre tímu Mana Menezesa. Fanúšikovia sú nespokojní a kormidelníkovi hrozí, že tím nepovedie na majstrovstvách sveta 2014 v domácom prostredí. Proti JAR síce postavil ofenzívny výber, ale aj napriek bojovnosti sa hráčom na trávniku nedarilo napĺňať taktické pokyny. V polovici prvého polčasu fanúšikovia začali nahnevane pískať. "Chápem sklamanie divákov, ale pískanie nemalo prísť. Mladý tím si zaslúži väčšiu podporu," povedal po zápase Menezes, ktorý národné mužstvo Brazílie prevzal v roku 2010 a do tímu zapracuváva mladé talenty namiesto už starších hráčov.

Aj keď Neymar, Lucas, Thiago Silva a spol. vyhrali 22 z 33 stretnutí, proti silným súperom typu Nemecka, Argentíny či Holandska sa nedokázali presadiť. Bývalý kouč Corinthians čelí veľkému tlaku, keďže má zostaviť úspešný tím pre Pohár konfederácií 2013 a najmä pre majstrovstvá sveta 2014. Oba turnaje sa konajú v Brazílii a domáci si nepripúšťajú nič iné ako triumf. "V prvom polčase sme mali zápas pod kontrolou. V úvode druhého sme ju trocha stratili, ale po prestriedaní sme boli opäť lepším tímom. Nemyslím si, že sme hrali zle. Možno sme nehrali najlepšie, ale určite to nebolo zlé," pripomenul Menezes, ktorého zverenci odohrajú ďalší duel v pondelok proti Číne.

Brazília - JAR 1:0 (0:0)
Gól: 75. Hulk

• Zdroj: SITA, youtube.com